Organizátoři ze Střediska knihovnických a kulturních služeb dokonce přejmenovali festival, který tu byl plánován. Sestava kapel bude podobná, místo Indian Summer Oper Air ale dostal aktuálně přiléhavý název Rozloučení s Davidem Weingartnerem a X Left To Die. Že kapela po smrti zpěváka skončí, potvrdil již dříve Chomutovskému deníku kytarista Roman Knop.

A na rozloučení se chystají stovky fanoušků z různých koutů republiky. „Já za Prahu jedu," hlásí na facebooku Danča Bednářová. A další se přidávají. „Přijdu rád. I když to možná obrečím," přiznává Mira Jordan Bryška.

Jen podle zmíněné sociální sítě se na koncert chystá skoro čtyři sta lidí. A další jistě přijdou, aniž by to avizovali na facebooku.

Festival začíná už kolem třetí odpoledne, X- Left To Die vystoupí ale až večer, zhruba kolem půl osmé. „Přijďte se s námi rozloučit s Davidem v chomutovském atriu," zve kapela stručně na svých stránkách s tím, že pohřeb bude v úzkém rodinném kruhu. Kapela také slibuje na místě rozdávat zdarma nejrůznější propagační věci na památku.

David Weingartner, kterého znali díky talentovým soutěžím lidé v celé republice, se utopil v Chomutovce. Minulou sobotu ráno jeho tělo v korytě našel kolemjdoucí a zavolal záchranáře a policisty. Oživit se ho už ale nepodařilo. Výsledky pitvy, které by napověděly o příčině smrti, policie nechtěla komentovat. Mluvčí Marie Pivková pouze potvrdila, že zpěvák se utopil. Cizí zavinění už dříve policie vyloučila.