Kdy: 28.-29. září od 10 hodin
Kde: Zámek Jezeří
Za kolik: 50 korun

Její tým z živých květů vytvoří vazby a dekorace, které ozdobí zámecké podzemí, chodby, kulečníkový sál i zámeckou kapli. Setkání se koná na zámku už osm let. Materiály k práci dostávají floristé jednak od sponzorů, velkou část si ale sbírají sami přímo v okolí í zámku nebo v zámeckém skleník. Franc Vavříková je doma na Sázavě, ale k zámku, kterému hrozila v minulém století likvidace, si našla silný vztah.

„Na Jezeří mě vzala před sedmi lety kamarádka z Teplic. První dojem byl něco neuvěřitelného, tak obrovská atmosféra a silný genius loci je vzácná,“ vzpomíná Vavřincová. „Hned jsem začala přemýšlet jak k němu přitáhnout pozornost a akci jsme s paní kastelánkou vymysleli do hodiny,“ sdělila před časem floristka Chomutovskému deníku.

Obdivovat krásu živých květů můžete oba víkendové dny. Výtěžek ze vstupného putuje na obnovu zámku. Pokud sem zamíříte v sobotu, od 17 hodin pokračuje další sváteční program. Koná se benefiční koncert s názvem Pianko pro Jezeří, jehož výtěžek také poputuje na obnovy zámku. K nástrojům zasednou regionální hudebníci. Vstupné na koncert činí 150 korun.