Kdy: Pátek 18. října od 17 hodin
Kde: Kancelář senátora Přemysla Rabase, Ruská ulice, Chomutov
Za kolik: Zdarma

Na snímcích se vrátíme zpět do roku 1989 kdy náš kraj zasáhla vlna ekologických demonstrací a také následná 90. léta, kdy zničená krajina vábila desítky zahraničních hostů, včetně královských rodin.

„Výstava Samet a uhlí je nejen ukázkou reportážního umu Miroslava Rady. Je připomenutím toho, jak dlouho trvá náprava škod způsobených neodpovědným přístupem k životnímu prostředí. V krajině pod Krušnými horami ani 30 let zatím nestačilo na úplnou obnovu a čeká nás všechny hodně práce,“ myslí si chomutovský senátor Přemysl Rabas, organizátor výstavy.

Ještě před vernisáží, v 17:00, proběhne v kanceláři veřejná diskuse o budoucnosti uhelného Severozápadu. Té se zúčastní i Jan Rovenský z hnutí Greenpeace, energetik Jaroslav Gabriel a zástupce studentské iniciativy Fridays for Future.

DRŽITEL CENY ZA NEJLEPŠÍ FOTOGRAFII

Výstava Samet a uhlí měla svou premiéru už v září. A to přímo v Senátu České republiky. V Chomutově bude k vidění až do ledna. Senátorská kancelář se nachází v Ruské ulici.

Miroslav Rada od počátku 90. let minulého století pracuje jako fotograf v severočeských redakcích. Je stěžejním autorem fotografií Chomutovského deníku. Setkávat se s nimi můžete každé pondělní vydání, kde tiskneme fotografie z největších akcí uplynulého víkendu. Za sérii fotek pádu horkovzdušného balonu získal první místo v prestižní soutěži Czech Press Photo a za sebou má 20 samostatných výstav.