Chomutovská knihovna si připravila další hudební večer. Na návštěvníky chomutovské knihovny čeká v pátek 12. července. Od 19 hodin zahraje v atriu kapela Lua. Pražská formace hraje pod vedením kytaristy Vojty Jindry známého například ze skupiny Bran. V repertoáru má uskupení písně z Irska, tak i jiných ostrovních zemí. Snoubí moderní rytmické pojetí keltské hudby s jemnými prvky folku i jazzu. Kdo z vás by se ptal na význam slova Lua – zde je odpověď přímo od kapely: „Slovo Lua je jako naše hudba – má mnoho různých významů a budeme rádi, když si k nim přidáte svůj vlastní.“

Za mikrofon se postaví zpěvačka Lenka Molová a doprovodí ji několik dalších umělců, kteří mistrně ovládají hru na nástroje. Na akustickou kytaru zahraje Vojtěch Jindra, o hru na tradiční irské whistles se postará Helena Marková. Doprovod na opět tradiční nástroj fiddle obstará Jitka Malczyk. Hudbu tvoří i kontrabas, na který zahraje Tadeáš Mesany a za bicí se usadí Radim Chrobok.

Při nepřízni počasí se venkovní koncert neruší, ale přesune se do kostela svatého Ignáce. Vstupenky jsou návštěvníkům k dispozici na místě, před začátkem koncertu.