Po několik prázdninových večerů se atrium chomutovské knihovny proměnilo i také v letní kino. Posledním filmem, který o prázdniny promítnou na zeď kostela sv. Ignáce, bude snímek Křižáček. Příběh vypráví o malém rytířském synkovi Jeníkovi, který se jednoho dne oblékne do dětského brnění a utíká do Svaté země. Jeho cesta ale rozhodně neprobíhá idylicky a šťastná není ani cesta jeho otce, který po něm pátrá.

Snímek se dočkal pochvalných recenzí kritiky a získal i Křišťálový glób na festivalu v Karlových Varech i ocenění Český lev. Přesto se jedná o snímek, který do kin nenalákal tisíce diváků. „U filmu Křižáček nebylo cílem filmařů točit film pro široké vrstvy publika, ale minimalistický, vysoce estetický film, který je nutné ocenit už pro odvahu pustit se do tak specifického projektu,“ vysvětluje ředitelka chomutovské knihovny Andrea Löblová.

Film můžete zhlédnout 30. srpna od 22 hodin. Vstupné je padesát korun. Kdo dává přednost pohádkám, na letním kině u Kamencového jezera v pátek promítají Jak vycvičit draka 3. Film začíná ve 21 hodin. A prázdninové promítání završí největší kinohit posledního roku, Bohemian Rhapsody. A to v sobotu, od 21 hodin.