Nejlepší příležitost, jak si prohlédnout štoly, které nově doplnily seznam kulturního dědictví UNESCO, je tady. Na Měděnci se v sobotu koná další Měděnecké krušení. Sedmý ročník akce nabídne hornický pochod, výstavou minerálů, ukázky hasičské práce a taneční zábavou.

Návštěvníci mají příležitost navštívit štoly Panny Marie Pomocné a Koňskou jámu, ale především si užijí bohatý doprovodný program. Začne od 12 hodin a potrvá až do noci. Měděncem projde hornický průvod. Zastaví se u pomníku rudného dolu Václava Řezáče. Milovníkům minerálů udělá radost tématicky zaměřená výstava.

Akčnější podívanou slibují ukázky hasičské práce sborů Kadaně a Klášterce nad Ohří a také ukázky práce záchranářských kynologů a policistů. Návštěvníky také čeká zábava, kterou obstará bavič Milan Pitkin a František Sysel a od 18 hodin taneční setkání. Celý den pak zakončí úderem půlnoci odpálení ohňostroje. Pokud akci v sobotu nestihnete, nemusíte zoufat.

Příležitostí k návštěvě bude více. Štoly Marie Pomocná a s ní spojená Koňská jáma budou otevřené po celé prázdniny od úterý do neděle. Prohlídky začínají v 11 hodin, poslední návštěvníci se vydají na trasu v 16 hodin. Prohlídka je vhodná pouze pro děti starší pěti let, nutná je také pevná obuv a teplé oblečení, ve štolách je chladno.