Umění malých tanečníků přesvědčilo diváky a přísné porotce tak, že aplaudovali ve stoje. Mezi tisícovkami účastníků se vyšvihli do semifinále a vystoupí v přímém přenosu mezi padesáti šesti nejlepšími čísly. Jejich cestu za slávou sledují milióny diváků.

„Užíváme si to“


“Nejvíc se mi na tom líbí, že jsme byli v televizi a konečně jsem viděla Bílou a Krause,“ cení si na nové příležitosti jedna z tanečnic Katka Kotrčová. „A mně se líbí, že asi zřejmě budeme slavní,“ zasnila se Karolína Bodnárová. „Prostě si to užíváme, vidí nás spolužácí, všichni nás chválí,“ připojuje se Eliška Veselá. Pro celou skupinu 21 tanečníků je televizní zkušenost jedním velkým dobrodružstvím. Jediným stínem je, že nepostoupili kamarádi tanečníci z juniorské a dospělácké skupiny.

Drsné…


To je ale odvrácená strana šoubyznysu. Nakonec stejně může vyhrát jen jediné číslo.

„Je to drsné,“ výmluvně komentuje průběh šéftrenérka Eva Vlková. „Dosud jsme vystupovali s mistrovskou sestavou MJ Memory, kterou děti nacvičovaly půl roku. Jenže v průběhu nám řekli, že musíme být připraveni i zaimprovizovat v battle (v tanečním soboji) a pro semifinále máme mít naprosto novou choreografii. Abychom vše stihli, sestavila jsem ji během víkendu a děti ji začaly hned nacvičovat. Mají trojnásobně náročnější tréninky,“ přibližuje, jak vypadá druhá stránka úspěchu. „Naštěstí ale vědí, že natrénovanost sama nepřijde, a tak na sobě pracují.“

Přestože tanečníci Beethovenu nejsou trémisti, účast v televizi byla zátěžovou zkouškou. „Chtělo se mi strašně brečet,“ otevřeně přiznává Veronika. „Jsou to tvrdí ´soutěžáci´, kteří musí unést tlak, ale cítila jsem, že tohle je něco jiného. Že se jim trošku podlamují kolena. Zvládli to ale výborně,“ pochválila výkon svých svěřenců šéftrenérka.

V klání Česko Slovensko má talent jde o hodně. Vítěz získá finanční odměnu a navíc vystoupí na prestižní scéně v Las Vegas. Klidně by to mohli být tanečníci z Beethoven DC EXE, a tak kdo jim fandí, bude je moci posunout blíž k vítězství ve veřejném hlasování s pomocí esemesek.

S kým budou soupeřit?

Protivníků je 55, mezi nimi například:
–travestita, který imitoval Tinu Turner
– zpívající dcera hokejového brankáře Dominika Haška
– studující politolog s neuvěřitelně vysokým hlasem a zálibou v operních písních
–iluzionista, který vyděsil Lucii Bílou triky s nožem
– rapující slepá dvojčata
– rodinná metalová kapela