Tři roky po obrovském úspěchu komedie Vratné lahve, kterou v českých kinech vidělo více než 1 200 000 diváků, přichází režisér Jan Svěrák s novým snímkem Kuky se vrací

V dobrodružném rodinném příběhu hrají hlavní roli hrdinové ze světa dětské fantazie. Šestiletý Ondra trpí astmatem a tak musí ze zdravotních důvodů pryč i jeho oblíbená hračka, růžový medvídek Kuky.

Když maminka vyhodí Kukyho do popelnice, začne pracovat Ondrova fantazie. Před spaním si představuje, jak se Kuky touží vrátit domů a jaká dobrodružství prožívá v neznámém přírodním světě.

Kuky se během svého putování dostává do kouzelného lesa, kde se potkává s jeho strážcem, kapitánem Hergotem, zlotřilým Anuškou, který se snaží stát strážcem novým a s řadou dalších podivuhodných obyvatel. Snímek, ve kterém hrají hlavní roli loutky, je kombinací hraného a animovaného příběhu. Natáčel se v živé přírodě s ručně voděnými loutkami.

Do hlavní dětské role obsadil Jan Svěrák svého syna Ondřeje, který také namluvil Kukyho. Režisérův otec Zdeněk Svěrák propůjčil hlas Hergotovi. Film se tak stal setkáním tří generací rodiny Svěráků.

V dalších rolích diváci uslyší Jiřího Macháčka, Petra Čtvrtníčka, Pavla Lišku, Oldřicha Kaisera nebo Kristýnu Fuitovou. Film Kuky se vrací uvede dnes od 19 hodin kino Hvězda v Kadani.

Ve stejný čas ho pak bude promítat každý den až do neděle.

Autorka: Lenka Kubalová