Už podruhé míří do Chomutova se svým kurzem na bicí Dušan Černák – jeden z nejvýraznějších bubeníků současné česko-slovenské scény. A k tomu přidává koncert formace ve složení Klápště, Mikláš, Černák vystupující pod jménem Tryptych.

Intenzivní kurz proběhne od pátku 16. do neděle 18. března v Hotelu Sudety. Dušan Černák hráče provede pěti tematickými okruhy od přípravy na hraní, přes techniku hry, svět rytmů, breakování až po sólování. „Intenzívny kurz hry na biciu súpravu“ je vhodný pro všechny bubeníky bez ohledu na preferovaný hudební styl nebo hráčskou zdatnost. „Po absolvovaní kurzu sa budete orientovať vo všetkých dôležitých aspektoch hry na biciu súpravu. Z vedomostí a kreatívnych konceptov získaných na kurze budete ešte dlhý čas čerpať inšpiráciu na zdokonaľovanie svojho herného prejavu,“ řekl Černák.

"Dušan je supertalentovaný hudebník a také skvělý lektor s hodně originálním humorem. Myslím, že pro bubeníky prahnoucí po zdokonalení je Dušanův kurz ideální volbou," uvedl Mirek Koranda z pořádajícího Jazzu pod horami.