Herečka a moderátorka Jitka Asterová, známá nejen z divadla, filmu a televize, ale také ze své erotické poradny na rádiu Frekvence 1, a Lukáš Pavlásek, který se asi nejvíc proslavil v pořadu Na stojáka a v jedné z televizních reklam, přijedou již tuto neděli, 17. února, pobavit diváky do Jirkova. Od 19 hodin, kdy tito dva rozehrají představení Slečna Abigail, se jirkovský kulturní dům promění v jakousi partnerskou poradnu, kterou si projdou i sami diváci.

Slečna Abigail je totiž ovdovělá Američanka s českými předky, která se po smrti svého manžela rozhodla naučit svět vše, co spadá do neuchopitelného vztahu muže a ženy. Nyní na svém světovém turné zavitá i do krajiny svých předků, tedy do České republiky a dokonce až do Jirkova, kdy divákům za pomoci svého českého asistenta Pepy představí nejvhodnější způsoby seznámení. Poradí, jak poznat lásku, žádostivost nebo marnou touhu, jak manžela najít, opečovávat, případně půjčit a zase vrátit zpět do rodiny.

Že poradí každému se přesvědčíte jistě sami. Během představení totiž budete mít možnost zeptat se na vše, co vás v citlivých oblastech mezilidských vztahů může zajímat.

Hra byla napsána podle knihy od skutečné dámy jménem Abigail Grotke „Miss Abigail´s Guide to Dating, Mating and Marriage" a premiéru měla v červnu 2010 na Floridě. Od října 2010 je s velkým úspěchem uváděna na Broadwayi v New Yorku a nyní si ji vychutnají i Jirkované.

Vstupné stojí dvě stě padesát korun.