Rodina Hubálkova pojede do Disneylandu, Hřibovské čeká zájezd na lyže a třetí Filovi získali kolo. „Mile nás překvapil velký zájem soutěžících rodin a díky všem sponzorům jsme mohli udělit i další ceny,“ dodala k tomu primátorka Ivana Řápková.

Zvláštní cenu za vytrvalost získala rodina Malcovských. Rodiče se svým synem Kristiánem absolvovali všech 18 akcí včetně 2 bonusových. Za to obdrželi dárkový poukaz v hodnotě 6 tisíc korun, za který mohou čerpat různé aktivity na Ranči u Matěje.

Z celkového počtu 762 soutěžních rodinných týmů jich 98 nasbíralo potřebný počet 10 bodíků do karty jako důkaz návštěvy deseti akcí. Ti všichni byli odměněni a navíc postoupili do závěrečného slosování. Primátorka, radní a zástupci sponzorů jim předali dárkové tašky s knížkami, plyšáky, různým sportovním náčiním či s dárkovými poukazy na večeři, nákup, s permanentkami či volnými vstupenkami na různé sportovní a kulturní aktivity.

Na slavnostním zakončení celého projektu se nejen losovaly hodnotné ceny, ale přítomné bavili moderátoři Adéla Gondíková a Aleš Lehký. Malí i velcí se v hale roztančili při vystoupení Maxim Turbulenc a Ewy Farné. Veselé odpoledne jim zpříjemnila i bublinová show a divadlo Mazec. Diváci potleskem a hvízdáním vybrali pořadatele nejlepší a nejzajímavější akce. Děti i dospělé nejvíce nadchla Tajuplná noc v knihovně a její pořadatel Středisko knihovnických a kulturních služeb za ni získal ocenění.

Od jara do podzimu se chomutovské rodiny setkávaly při rozmanitých kulturních, sportovních i poznávacích příležitostech. Každé z 18 akcí se v průměru zúčastnilo 120 rodin.

Šárka Schönová: Autorka je tisková mluvčí chomutovské radnice.