VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Regiofest 2009: Stříbro brali chomutovští Pell Mell

Chomutov/ROZHOVOR/ Vítěz soutěže regionálních kapel - lounští Joe Purple - si odnesl nahrávací smlouvu, rozdávali se i mikrofony z drahých kovů.

19.8.2009
SDÍLEJ:

Frontmen chomutovských Pell Mell Pavel Torro Geci. Kapela brala druhé místo.Foto: Deník/ Jan Rödling

V sobotu se na letním areálu Banda uskutečnil první ročník soutěžního festivalu regionálních kapel Regiofest 2009. Dvanáct kapel se utkalo o možnost nahrát CD včetně masteringu v hodnotě třiceti tisíc korun.

Představili se chomutovské kapely CV Relax a Pell mell, jirkovští Izzy a Con Carne. Kadaň zastupovali Spath, Bullet of the death a Hot Pants, kapela Macho přijela z Klášterce nad Ohří. Zbylí čtyři účinkující dorazili z větší dálky, Všichni z jednoho baráku z Teplic, Eternal fire ze Sokolova, Joe Purple z Loun a Spider X dokonce z moravskoslezského Frýdlantu nad Ostravicí.

Festival odstartoval v poledne, jako první se představila bigbítová kapela Izzy. Zatímco pláž na Kamencovém jezeře praskala ve švech, pár metrů vzdálený letní areál Banda zatím zel prázdnotou. U stánků s občerstvením posedávalo asi dvacítka návštěvníků. To se příliš nezměnilo během následujících vystoupení crossover rockové kapely Spath, hardrockových Spider X i CV Relax, kteří hrají electric blues.

Během odpoledne návštěvníci pozvolna přibývali. Vystoupení pop rockových Macho, které začalo před půl osmou, shlédlo již okolo 250 diváků a další ještě přicházeli.

Během celého programu se divákům moc nechtělo pod pódium a posedávali radši ve stínu okolo ústředního prostoru.

Asi třicet fanoušků nalákala do „kotle“ skupina Con Carne, která hraje instrumentální rock. Ostatní se museli spokojit s menšími skupinkami. Například vystoupení kapely Macho doprovázel tanečními kreacemi jediný fanoušek.

Výjimkou byli poslední účinkující, crossover rocková kapela Pell Mell, kterým se prostor pod pódiem zcela zaplnil. Nebyla to ale asi jenom jejich zásluha, diváci se už pravděpodobně začali scházet na kapelu Olympic, která měla vystoupit po nich.

Pell mell dohráli v půl desáté a následovalo vyhlášení vítězů. O nich rozhodla jednak odborná porota, kterou tvořil ředitel teplické konzervatoře Milan Kubík, Vlasta Fridrich z jirkovské hudebky, manažer a producent Pavel Rameš, Zdeněk Fojtík jako zástupce pořadatele a primátorka Ivana Řápková.
Kromě porotců hlasovalo i deset vybraných diváků. „Fungovali jako plnohodnotný člen poroty,“ vysvětlil Petr Král, manažer akce.

Zvítězila kapela Joe Purple, která hraje ve stylu heavy funk (poslechnout si je můžete TADY). Druzí skončili domácí Pell mell (rozhovor se zpěvákem na konci článku, více o kapele včetně několika písniček najdete ZDE) a na třetím místě se umístili punk hardcoroví Eternal fire (na snímku vlevo - další informace TADY).
Vítězství kapely Joe Purple udělalo radost nejen jim, ale i Milanu Kubíkovi, který zasedal v porotě. „Byl to můj kůň. Byli originální, měli zajímavé aranže, kontrast a barevnost, vynikali oproti ostatním, kteří působili fádně,“ zhodnotil jejich vystoupení Kubík.

Jestli skupina v hudební branži prorazí, nechtěl odhadovat. „Záleží na mnoha okolnostech, důležitá je nejen hudba, ale texty, image a další faktory,“ dodal porotce.

Pořadatele Petra Krále překvapila vysoká úroveň vystoupení. „Znělo to daleko líp než na demo nahrávkách. Potvrdilo se, že vystoupení naživo je úplně jiný, ukáže, jak na tom kdo je.“

Dalším překvapením pro něho bylo, že pozvané kapely ten den vystupovaly i jinde, odehrály tedy dva koncerty za jeden večer. „Kvůli tomu si vítěz cenu nepřevzal na místě, hráli někde jinde,“ řekl Král, jehož favoritem byli místní Pell mell.

Po vyhlášení vítězů nastoupil na pódium speciální host večera, kapela Olympic. Té se již podařilo prostor pod pódiem zcela zaplnit, sedět nezůstal skoro nikdo.

Pavel Torro Geci: „Hudbou se zatím neuživíme, ale zadarmo nehrajeme“
ROZHOVOR SE ZPĚVÁKEM CHOMUTOVSKÉ KAPELY PELL MELL, KTERÁ USPĚLA NA REGIOFESTU

Chomutov/ Kapela Pell Mell se umístila v soutěži Regiofest 2009 na druhém místě. Není to jejich ojedinělý úspěch, v květnu vyhráli 1.místo v soutěži skupin v rádiu SEVER o nahrávání CD v Ústeckém studiu Macac.

Jak se vám na Regiofestu líbilo? Byli jste spokojeni se svým vystoupením?
No super, byli jsme velice spokojeni s vystoupením, s přípravou i s technikou. Nebyly žádný skluzy, organizace šlapala velice dobře. Bylo to fajn.

Co říkáte na vaše umístění? Nemrzí vás trošku, že jste nevyhráli?
Pochopitelně druhý místo je dobrý, ale první je lepší, že jo?

Co říkáte na ostatní účinkující?
My jsme přijeli už odpoledne právě abychom si poslechli ostatní kapely. Samozřejmě se nám tam líbily určitý kapely. Vyzvedl bych asi Con Carne a překvapili mě i CV Relax. Bylo to příjemné zpestření, byli odlišní od ostatních kapel co se týče stylu, bylo to takové odlehčení. Ty co vyhráli, Joe Purple, jsme naživo neslyšeli, ale slyšeli jsme je na internetu a určitě je to dobrá hudba.

Na většinu vystoupení nebylo pod pódiem moc lidí. Jak jste byli vy spokojeni s publikem?
To ale není nic divného na těch festivalech. Záleží na čase, kdy kdo hraje a prostě v určitý čas tam ještě ty lidi nejsou. Někdo má prostě smůlu, že hraje moc brzo. Nechci, aby to znělo jako nějaké vychloubání, ale myslím si, že my jsme měli pod pódiem nejvíc lidí, kolik se jich tam vůbec v tu danou chvíli mohlo dostat. Pak teda přišel Olympic a už to tam bylo úplně narvaný. Myslím si, že my jsme měli docela dobrou atmosféru. Já věřím tomu, že nám to i pomohlo, že jsme byli poslední před Olympic, to znamená, že už tam ty lidi mohli být.

Co plánujete v nejbližší době?
Budeme koncertovat po klubech. Čeká nás vystoupení na hudební soutěži Skutečná liga. Dostat se na větší akce je složité, když nemáte známé jméno. Musí vás tam buď někdo prosadit nebo někdy pomůže náhoda. Na podzim bychom měli natáčet nové CD. Materiál už máme, ale je to hlavně otázka financí. Chtěli bychom ho natáčet, protože ho musíme natočit. Chtěli bychom udělat nový klip a bez natočeného materiálu to nejde. Z předchozího CD máme natočené 2 klipy, jeden byl v rotaci na Óčku.
Pak se samozřejmě budeme se snažit ten videoklip prosadit. Protože klip, který máte v šuplíku, je k ničemu. Potřebujete lidi, který ten klip dokážou někam dát. A my toho člověka máme, je to Jirka Vondráček, otec Lucie Vondráčkové. On nám už točil dva klipy a jsme s ním domluvení, že jakmile budeme mít materiál a finance, tak by se pustil do toho třetího, ke kterému by udělal i scénář. On má velké zkušenosti z televize, takže přesně ví, co dělat. Chtěl by nám dělat i produkci, ale to je ještě v jednání. Záleží hlavně na financích, které na to budou.

Co uděláte s cenou, kterou jste vyhráli (stříbrný mikrofon)?
Máme svoji zkušebnu se studiem a tam si ho dáme. Určitě tam bude mít svoje čestné místo.

Uživíte se hudbou?
Zatím ještě ne, všichni máme svoje pracovní aktivity. Samozřejmě bych byl rád, kdybych se živil tím, co mě baví. Ale je to složitý. V každém případě zadarmo nehrajeme. Máme svoji agenturu, která nás zastupuje a máme svého manažera, který se o nás stará. O kšefty nouze není.
Příští rok by to mělo být ještě lepší, připravujeme se na to, že budeme propagovat nové CD. Hudba bude mít trošku jiný ráz než ta, co jsme zahráli v sobotu. Bude to trošku barevnější. Bude to silně rocková muzika, ale bude barevnější zvuk co se týče použití elektroniky. Připravujeme také novou scénu, která by s námi měla jezdit.

AUTOR: LENKA KUBALOVÁ

19.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 27 000 Kč

Stavební a provozní elektrikáři elektrikáři. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: V případě zájmu zaslat strukturovaný životopis na email: l2m@l2m.cz , nebo volat na tel.č.: 474 652 622 a domluvit pohovor, , Místo výkonu práce - L2M - rolety s.r.o., Droužkovická č.p. 333, 431 41 Údlice, , Požadujeme - ukončené min. střední odborné vzdělání v oboru elektrikář, samostatnost, schopnost týmové práce, ŘP skupiny B, Vyhlášku 50/78Sb.. na dobu určitou (1 rok) s možností prodloužení. Pracoviště: L2m - rolety s.r.o. - přijímací pracoviště, Droužkovická, č.p. 333, 431 41 Údlice. Informace: Romana Bursíková, .

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 20 000 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dělené směny, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Dostavte se k osobnímu jednání od pondělí do pátku od 7:00 do 11:00 hodin (životopis s sebou) nebo volat na tel.č.: 736 144 711 pondělí až pátek od 7:00 do 11:00 hodin a domluvit pohovor, , Místo výkonu práce - Hotel Mertin, Mostecká 387/24, Chomutov, , Požadujeme - spolehlivost,zájem o práci, udržování čistoty. Pracoviště: Petra helbichová - hotel mertin, Mostecká, č.p. 387, 430 01 Chomutov 1. Informace: Petra Helbichová, +420 736 144 711.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 26 020 Kč

Učitelé na 1. stupni základních škol (kromě v přípravných třídách základních škol) Učitel/ka I.stupně. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26020 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Dostavte se k osobnímu jednání vždy v Pá v době od 9.00 - 10.00hod. na adresu místa výkonu práce nebo zašlete strukturovaný životopis na email: j.benes@zspisecna.cz, , Místo výkonu práce - Základní škola Chomutov, Písečná 5144, 430 04 Chomutov 4. Pracoviště: Základní škola chomutov, písečná 5144, Písečná, č.p. 5144, 430 04 Chomutov 4. Informace: Jiří Beneš, +420 474 659 965.

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 20 000 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) kuchař/ka. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: V případě zájmu zaslat strukturovaný životopis na e-mail: 123prace@centrum.cz (předmět: kuchař/ka)., , Místo výkonu práce - 123Pizza s.r.o. - pracoviště Chomutov, Vršovců č.p. 1176/23, Chomutov, , Požadujeme - zdravotní průkaz, chuť do práce, praxe v oboru výhodou není nutností. , , Nabízíme - zaškolení, pohodový kolektiv, možnost profesního růstu, vyplácení mzdy týdně, zvláštní prémie, jízdní výhody., Pracovní doba 09:00 - 16:00 hodin. Pracoviště: 123pizza s.r.o. - pracoviště chomutov, Vršovců, č.p. 1176, 430 01 Chomutov 1. Informace: Barbora Halouzková, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Z pivních slavností v Chomutově.
44

V Chomutově se konaly pivní slavnosti, k ochutnání byly i speciály

Videosouhrn 16.–17. června 2018

S šedesáti kily na Sněžku a Nazareth s Masarykem v Havířově: videa víkendu

Jakub Štenberk si vybojoval start na ME juniorů v dálkovém plavání

Chomutov – Jakub Štemberk si v Boleveckém rybníku u Plzně v desetikilometrovém závodě na mistrovství České republiky v dálkovém plavání zajistil účast na mistrovství Evropy juniorů, které se uskuteční v polovině července na Maltě.

Babyboxy mají v kraji "na kontě" už sedmnáct zachráněných miminek

Ústecký kraj - Na Chomutovsku skončilo dítě v babyboxu celkem třikrát. Dvakrát v Kadani, jednou přímo v Chomutově.

FOTO: Takový byl letošní Den záchranářů Ústeckého kraje

Ústecký kraj – Složky krajského integrovaného záchranného systému se v sobotu představily v Litoměřicích. Podívejte se, jak to tam vypadalo.

OBRAZEM: To to ale svištělo.V Klášterci vyrostla obří skluzavka

Klášterec nad Ohří - Plavky, opalovací krémy a dýdžejský pultík nepotkáte jen na koupalištích, ale třeba rovnou i pod okny starosty. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT