Plesová sezona je v plném proudu a rozhodně nemíří do finale. V průběhu února a března se koná ještě několik originálních společenských událostí, které stojí za pozornost.

Ostrostřelecký ples 

Dámy v dlouhých plesových róbách s rukavičkami a vějíři, pánové v parádních uniformách. V Chomutově se už dvacet let schází netradiční ostrostřelecká společnost, sdružující zájemce o střelbu, zbraně a historii rakouského mocnářství na přelomu 19. a 20. století.

A protože to byla mimo jiné i doba valčíků a honosných společenských událostí, pořádají každý rok ostrostřelci i dobový ples, na který srdečně zvou i veřejnost, „ Ve 20 hodin zahájí ples slavnostní nástup členů Chomutovské ostrostřelecké společnosti a jejich hostů z řad obdobných sborů z České republiky i Německa. Návštěvníky plesu roztančí kapela Úlet, stepařské číslo a ve finále všechny rozpálí ohňová show," přibližuje program ostrostřelkyně Jana Elbelová.

Podívejte se na fotky: V Klášterci si dali dostaveníčko mořští vlci

Ostrostřelecký ples se od ostatních plesů liší svým historickým laděním, při kterém nemůže chybět dobové oblečení, na kterém si členové spolku obzvlášť zakládají. „Společenský oděv striktně vyžadujeme i od návštěvníků, ale dobové oblečení není podmínkou, i když by to samozřejmě bylo úžasné. Ženy by ale měly přijít v dlouhých šatech a vyřádit se mohou na doplňcích, třeba na rukavičkách, vlasových ozdobách," vyjmenovává Elbelová.

Na plese nebude chybět ani bohatá tombola, neodmyslitelnou součástí programu je navíc soutěž o střeleckého krále či královnu plesu určené pro všechny hosty.

Ostrostřelecký ples začíná v sobotu 11. března od 20 hodin. Vstupenky v hodnotě 350 Kč na sál a 300 Kč na balkon jsou v předprodeji v chomutovském infocentru. Vstupenky na balkon budou k prodeji i na místě konání v den plesu.

Řádění pro dospělé jde na dračku

Parta hipíků, sošné seniorské baletky nebo třeba celý Jurský park. V jirkovském divadle se uskuteční maškarní ples a konečně dostanou příležitost řádit i dospělí. „Dospělí mají hroznou chuť řádit v maskách, ale na rozdíl od dětí nemají příležitost, u nás se tyhle akce nekonají. Proto jsme se to rozhodli minulý rok změnit a uspořádali jsme maškarní pro dospělé, které pro velký úspěch zopakujeme i letos," říká organizátorka plesu Zdeňka Bolomská.

„Vítáni jsou všichni, kteří mají chuť se bavit a udělat si ze sebe trochu legraci," dodává. K tanci a poslechu zahraje kapela Úlet, nebudou chybět ani doprovodná taneční čísla a bohatá tombola, vrcholem večera bude soutěž o nejlepší masku. „Doporučuji s nákupem lístků neotálet, máme skoro vyprodáno, přestože se ples koná až na konci března," dodává organizátorka.

Maškarní začíná v sobotu 25. března od 20 hodin. Lístky jsou dostupné v recepci domu dětí a mládeže Paraplíčko nebo na telefonním čísle 607 958 305.

Premiéra Cesty proti bolesti

Charitativní projekt Milana Dzuriaka nazvaný Cesta proti bolesti už dávno není jen nadšeneckou akcí pár jedinců. Mladý Jirkovan svým odhodláním a velkým srdcem strhl veřejnost a původně jednorázová akce se mění na nadační fond, který má i svůj benefiční ples. „Přijďte si užít do Jirkovského divadla noc plnou muziky, tance, bohaté tomboly a zároveň také podpořit dobrou věc a stát se součástí něčích snů," zve na ples Milan Dzuriak.

Připomeňte si: Charitativní běh v pátek v Jirkově odstartoval Cestu proti bolesti II.

Benefiční akce se koná v pátek 24. února od 20 hodin. Výtěžek ze vstupného i tomboly půjde právě na konto fondu. Těšit se můžete na tanečnice z TerryDance Company, atlety ze spolku Street Hard Workers, ohromující světelnou show a samozřejmě bohatou tombolu. Na té si pořadatelé dali obzvlášť záležet a štěstěna některé hosty odmění fotografickým workshopem s Robertem Vano, nebo zapůjčením luxusního vozu na celý víkend. Vstupenky jsou k dostání v informačním centru za dvě stě korun.

Robert Vano v Jirkově: Na Červeném Hrádku se bude konat hvězdný fotografický workshop