Na programu klubového večera budou nejen obě skladby z nové malé desky, písničky „Desire City" a „Not This Way", ale návštěvníci koncertů také živě uslyší hudbu z úspěšné loňské desky Please The Trees „A Live Affair" plus hudbu ze zatím posledního alba Houpacích koní „Hotel Palace" a několik jejich čerstvých (výborných) novinek.

Ale ani Please The Trees, kapela v čele s písničkářem Vaškem Havelkou, nešetří invencí. Její album „A Forest Affair" patřilo mezi nejvýraznější počiny na domácí hudební scéně v roce 2012. Křest mělo 10. října 2012 v Malostranské besedě v Praze. Pro kapelu byla ta show unikátní hned dvojnásob. „Právě a pouze pro tento večer se totiž k Please The Trees přidal producent alba Jonathan Burnside na kytaru a Viliam Béreš na klávesy. Většina písní tak zazněla ve zcela unikátní podobě za skvělé atmosféry a odezvy publika, vzpomíná Vašek Havelka. „Věděli jsme, že to bude mimořádné. Proto jsme se rozhodli koncert zaznamenat a výsledná nahrávka dopadla natolik dobře, že si materiál vyžádal Jon Burnside k dalšímu zpracování. Mix a mastering alba jsou tedy opět jeho dílem; někdejší producent Melvins a dalších se nyní cítí skoro členem kapely," je spokojen Václav Havelka.

Živé album „A Live Affair" vyšlo 1. února ve velmi omezeném nákladu coby příloha magazínu Full Moon #27 (www.fullmoonmagazine.cz). V něm je i pojednání a rozhovor o výtvarné stránce Please The Trees. Album je k dispozici zdarma pro předplatitele FM, na e-shopu PTT a na pár vybraných distribučních místech. A dobrá zpráva pro Ústí: Už zde v Mumii v sobotu Please The Trees poprvé live CD fanouškům nabídnou.