PÁTEK 30. 5. 2014

17.10 - 17.50

RED DWARF BAND

Jazzový orchestr ZUŠ Jirkov, který byl založen v září roku 2000 pod názvem New Sound a jeho stylový žánr se léty vyvíjel od pop music, přes filmovou hudbu, rock´n´roll, až ke swingu a jazzu, kde se orchestr hlásí ke svému big bandovému obsazení. Orchestr vydal celkem tři CD. V roce 2008 vyšlo album pod názvem ,, …nachystejte květináče“, rok 2010 přináší album s názvem ,,Zpátky v červeném“ a poslední album bylo vydáno v roce 2013 pod názvem ,,Uroboros“. Ve školním roce 2006/2007 se orchestr, díky oblíbenosti britského sitcomu Červený trpaslík, přejmenoval na Red Dwarf Band, čímž změnil i svoji image z modré barvy na červenou. V současné době má orchestr 23 členů a jeho věkový průměr je 16 let.

18.00 - 19.00

NEXT COMPANY

Next Company vznikla po odchodu kytaristy z předchozí formace Good Company. Hrají rock s názvuky funku a ostatních žánrů. Projekt Okrej je kapela, za kterou stojí kytarista formace Monkey Business Olda Krejčoves. V roce 2008 kapela vydala CD s názvem Je to důvod.

19.10 - 19.50

SELECTIVE MUTE

Kapela vznikla v roce 2010 a jejich hudebním stylem je progressive - pop. Jádro tvoří dva členové zaniklé kapely Bez Peří a Marie Kieslowski. Aktuálně hraje v pětičlenné sestavě.

20.20 - 21.20

HROMOSVOD

Hromosvod hraje našlapaný písničkový folk - rock, který se díky nástrojovému obsazení a aranžérské pestrosti mírně vymyká tradičním proudům, ale nesklouzává do bezbřehé alternativy. Skupina je častým předskokanem mj. Vladimíra Mišíka, Lenky Dusilové či Luboše Pospíšila.

22.00 - 23.00

MŇÁGA A ŽĎORP 

Hudební skupina zastupující žánr alternativní rock. Kapela, pocházející z Valašského Meziříčí (přesněji odtud pochází zakládající jádro skupiny), se formovala již od roku 1983. Často se měnilo složení kapely. Zpočátku vystupovala pod názvem Slepé střevo, přičemž členové Mňágy současně působili i v jiných kapelách (Velký plytkoš, Happyend). Tyto kapely však zanikají a od roku 1987 se již hovoří jen o skupině Mňága a Žďorp. Do povědomí se dostala především hitem „Hodinový hotel“, který je první skladbou na debutovém albu skupiny, nazvaném příhodně Made in Valmez (1991). Poslední vydané album s názvem Dáreček live! spatřilo světlo světa v roce 2013. Zvláštně znějící slova tvořící název skupiny pocházejí ze slezského dialektu.

Sobota 31. 5. 2014

15.00 - 15.50

KOPAKABANOS

Mladá chomutovská jazzová formace složená z jedné mladé dámy a pěti postarších pánů.

16.20 - 17.10

BLUES NO MORE 

Traditional Chicago/Texas blues/Contemporary blues. Petr Karkoška zpěv, kytara, Jiří Weber - keyboards, Ladislav Mráz - zpěv, basová a akustická kytara, Luboš Zajak - bicí, Vítek Fichner - zpěv, harmonika. Blues no more prezentuje na svých koncertech poměrně širokou škálu bluesových stylů a využívá akustických nástrojů i plně elektrifikovaného zvuku. Těžiště repertoáru je ovlivněno ,,texaským blues”, některé skladby vycházejí z tzv. ,,New Orleans groove music” i z bluesově zaměřených jazzových tradicionálů.

17.40 - 18.40

UŠIRVÁČ

Známý pražský revival legendární kapely Hudba Praha a Jasná páka. V současné době hraje v sestavě Pája Táboříková, Markéta Štochlová - zpěv, Ondřej Fencl - kytara, zpěv, Jakub Homola - bicí, Pavel Eisner - basová kytara, Daniel Šmejkal - kytara, Martin Penič - saxofon, zpěv.

1900 - 20.00

SCHODIŠTĚ

Schodiště brázdí hudební scénu se vzpomínkovým programem u příležitosti 30. výročí vzniku. Hutný mix písní z nejslavnějšího období (alba Ukazovák nasliněnej a Svinska pržola), největších hitů z loňských Roztok i několik oprášených, dnes již historických kousků v dnešním střihu - to je program pro tento rok. Za dobu své existence odehrálo Schodiště, dříve Nahoru po schodišti dolů band, přes tisíc koncertů. Nejprve za vzestupu nové vlny osmdesátých let jako předzvěst dnešního ska, nyní jako jedna z nejvyhledávanějších tuzemských klubových kapel. Festivalové publikum si spolu s pamětníky s chutí zatančí na novinky (Nebudu, Stařena) i na prověřené jistoty jako Beze vší poezie, Ve čtyři ráno nebo Pytlíky ČSA.

20.30 - 22.00

CUPRUM

Kapela Cuprum vznikla v roce 2007. Šest lidí a velká afinita ke starému bigbeatu. Bicí, baskytara, akustická kytara, elektrická kytara, hammondy, příčná flétna a dva hlasy. Kdysi puristický pokus o progresivní rock poněkud roztáhl křídla přes více subžánrů dnes už mrtvé muziky - přesto doposud v repertoáru převládá. Ansámbl Cuprum prezentuje jak písně, tak instrumentální skladby, které jsou v poměru přibližně půl na půl. Texty jsou přirozeně v češtině za doprovodu kostýmů - jak hádáte správně - zvonáčů, batikovaných trik, husarských uniforem, fiži a lapačů snů. Dosavadním tvůrčím vrcholem bylo vydání debutové desky „Musica Deposita" v srpnu 2011. Termín vydání druhého alba Brahma Višnu Šiva se uvádí 1. 4. 2014.

22.30 - 0.00

MICHAL HRŮZA A KAPELA HRŮZY Michal Hrůza.

Michal Hrůzy je osobnost české hudební scény, na které se pohybuje již více než deset let. Zpěvák, skladatel a textař, zakládající člen a dlouholetý frontman skupiny Ready Kirken, pro kterou složil a napsal více než padesát písní a textů. V roce 2006 se vydal na sólovou dráhu a založil Kapelu Hrůzy, se kterou od té doby vydal již tři studiová alba.