PÁTEK 29.KVĚTNA

HŘEBÍKÁRNA

vstupné 100 Kč/den

17.00 PLEXIS

Pražská kapela hraje ve tříčlenném složení klasický punk rock. Od samého počátku až do dnešních dnů ji táhne frontman - basista a zpěvák Petr Sid Hošek.

18.00 DO ŘADY!

Původně pražská kapela založená partou studentů architektury v roce 1987. Kapela neustále koncertuje, vydala pět řadových alb a je zastoupena na různých alternativních kompilacích po celém světě.

19.00 ZNOUZECTNOSTZnouzecnost

Kapela s punkovou pověstí a schopností napsat popovou písničku i folkovou baladu. Trio muzikantů, kteří spolu hrají už prvního koncertu v roce 1986, vydalo dosud 14 alb.

20.15 TOTÁLNÍ NASAZENÍ

Punk-rocková kapela, kterou v roce 1990 založil baskytarista a zpěvák Sváťa Šváb se svými spolužáky na gymnáziu. Kromě několika výběrů vydala kapela 15 řadových alb, poslední vyšlo letos v únoru s názvem 25 let Černobílý svět.

22.15 FAST FOOD ORCHESTRA

Se svým repertoárem, odpichovým mixem ska a reggae, objela Fast Food orchestra téměř celou republiku, vystupovala i v zahraničí. Za nejvýznamnější ve své historii považuje soubor společné vystoupení s jamajskou legendou The Skatalites.

SOBOTA 30. KVĚTNA

HŘEBÍKÁRNA

vstupné 200 Kč/den

14.30 BAGS

Osmičlenná pop-rocková skupina ze Strakonic hraje v klasické rockové sestavě obohacené ženským zpěvem, dechovou sekcí a elektronikou. Vystupují pravidelně nejen na velkých či menších hudebních festivalech, ale také jako předkapely známějších skupin, například UDG, Mandrage nebo Vypsaná fixa.

15.50 IAN

Přesto, že brněnské duo IAN funguje teprve něco přes dva roky, zvládli už tihle dva Honzíci (Ian Yvese, Jan Kaňka) vyhrát Youtube Fest nebo hrát na nejprestižnějších festivalech u nás i v zahraničí. Dělají energickou muziku a nemají rádi žádné škatulky.

17.30 POLETÍME?

Netradiční nástrojové obsazení (baskytara, trubka, flétna, klávesy, bicí, saxofon, housle, kytara, banjo) přímo vybízí ke kombinaci hudebních stylů. Poletíme? se označují za skupinu dobře vypadajících mužů hrající original banjo punk future jazz kántry v turbošansonovém duchu.

19.00 LEŠEK SEMELKA a S.L.S.Lešek Semelka

Zpěvák a hráč na klávesové nástroje Lešek Semelka je jedním z pamětníků zlatého období českého beatu ve druhé polovině 60. let. V posledních letech úspěšně znovuoživil svůj projekt S L S (Společnost Leška Semelky) z roku 1981, v němž se vrací k rockovým kořenům.

20.45 FRAMUS FIVE

Jedna z kapel, které psaly historii českého bigbeatu. Je spjata se jménem svého frontmana, zpěváka a skladatele Michala Prokopa. Těšit se můžete na průřez tvorbou, v němž nebudou chybět novější písně ani hity z vrcholného období kapely, druhé poloviny 80. let.

22.45 BLUE EFFECT

Skupina neodmyslitelně spojená s jednou největších osobností českého bigbítu, kytarovým mágem Radimem Hladíkem (na snímku nahoře). Ten se v poslední dekádě obklopil mladšími spoluhráči a vrátil se ke svižnému, moderně znějícímu rocku, založeném nejen na instrumentální virtuozitě frontmana.

ČTVRTEK 4. ČERVNA

MĚSTSKÉ DIVADLO

19.00 SKETCHMAN, vstupné 100 Kč

Komedie o humoru, skutečný příběh muže, kterému řekli, že už není vtipný. Jak se s tím vyrovná člověk, který se humorem živil? Představení brněnského divadla Komediograf, zaměřeného na původní komediální produkci postavenou na výrazných hereckých osobnostech (Matonoha, Liška, Polášek a další). V roli Sketchmana exceluje Radim Novák, jehož si možná pamatujete jako patolízalského zástupce šéfa Jáchyma v sitcomu Kancl.

21.30 COPPELIA, zdarma

Neoklasické taneční představení volně zpracované podle námětu Ernsta Theodora. Za večerního osvětlení na kruhovém pódiu v prostorách před Městským divadlem Chomutov tančí žáci ZUŠ Chomutov na hudbu Nightwish v choreografii Světlany Dundrové.

PÁTEK 5. ČERVNA

18.30 TŘI SESTRY RADEGAST TOUR 2015 + HORKÝŽE SLÍŽE + DOCTOR P.P., letní kino, vstupné 325 Kč v předprodeji, 380 Kč na místěLou Fanánek Hagen, frontman skupiny Tři sestry

Tři sestry letos slaví kulatiny a 30. narozeniny slaví novým albem a koncertní šňůrou. Chomutovské letní kino je teprve druhou zastávkou na tour, takže lze očekávat, že kapela se představí v plné síle a s patřičnou energií.

00.00 EDIDIE STOILOW, Kulisárna, vstupné 50 Kč

Eddie Stoilow je představitelem kvalitního českého pop-rocku zpívaného anglicky. Skupina si v posledních letech získává stále rostoucí popularitu (v roce 2012 Skokan roku v anketě Český Slavík) a zaujala mimo jiné tím, že s ní občas vystupuje jako příležitostný bubeník reprezentační brankář Petr Čech.

SOBOTA 6. ČERVNA

Stage

16.00 CHARONOVI BLÁZNI - DIVADLO 100OPIC, divadlo, zdarma

Loutkové skeče, tančení na chůdách a motorová pila, ba i několik pyrotechnických efektů a omračující kytarové sólo. Ale největším tahákem tohoto dramatu je Satan, který hraje na akordeon.

17.30 END OF SCREAM, koncert, zdarma

Instrumentální kapela, jejíž styl by se dal popsat jako osobité skloubení rockové hudby s prvky hudby klasické. Místo zpěvu využívá zvuku dvou houslí, rockovou sekci tvoří dvě elektrické kytary, baskytara a bicí.

19.30 KORBEN DALLAS, koncert, zdarma

Bratislavská kapela Korben Dallas vznikla v roce 2010 a na kontě má tři alba. Pokud se styl tria hrajícího v obsazení - kytara - baskytara - bicí dá někam zařadit, pak je to alternativní rock. Korben Dallas získali několik cen Radio Head Awards, slovenské obdoby českých Andělů v menšinových žánrech.

21.30 NYLON JAIL, koncert, zdarma

Nylon Jail je hudební projekt založený na kombinaci akustické a elektronické hudby.