Vše je jinak. Ač mostecká rock crossoverová kapela Faces are Fiction (FaF), vítěz soutěže ČEZ Elektrika je cool 2012, avizovala vydání nového alba na jaro 2013, nakonec se rozhodla „jen" pro EP s osmi songy.

„Ale na podzim představíme nový klip," slibuje Majk Nejedlý, manažer FaF i člen Studentské unie ústecké Univerzity J. E. Purkyně.

Úspěchu v „Elektrice" FaF zúročili natočením svého druhého klipu „I´m Mean". Úspěch měl i na TV Óčko, rok poté má skupina na kontě přes sto koncertů po celé ČR.

Paranoid i Šmajda

„Dost nám pomohlo hraní s kapelou The Paranoid (SK). Mezi nejlepší koncerty řadíme ty po boku finalisty Česko Slovenské SuperStar Miro Šmajdy! Ale bylo na čase jít vpřed," říká Jarek, frontman. FaF tvoří muzikanti z Ústí, Mostu a Duchcova. Jejich spolupráce s novým produkčním a manažerem Majkem Nejedlým vykrystalizovala v nové EP „We are Just…": vzniklo ve studiu producenta Tomáše Raclavského, obsahuje novou tvorbu, vydaný singl i bonus, remix.

„Přes léto nás čeká pár příjemných festivalů. Prvním bude už v sobotu 15. června Track Brack open air Bílina, bývalý Bořeň Mysteria Open. Letos má vstup zdarma. Na větších festivalech se bohužel neukážeme, to až příští rok," dodává manažer Nejedlý.

Zdroj: Youtube

Na nový klip si Faces are Fiction povolali zkušeného videomakera Adama Pavelku z Monster Energy teamu; ten točí videa extrémních sportů, spolupracoval i s Rytmusem.

Bacha, kalhotky!

Klip odstartuje podzimní část hraní v klubech s kapelním merchandisingem. „Těšit se můžete na trička, čepice a pro nejvíc odvážné i sexy kalhotky" smějí se kluci z kapely.

„Nové EP si lze objednat na facesarefiction@gmail.com či koupit na koncertech. Pro více informací sledujte náš profil na Bandzone.cz či facebooku," vzkazuje manažer. Není-li uvedeno jinak, v rozhovoru odpovídala celá kapela.

Chceme před Irony

Která skladba může být hitem?
Máme pro každé ucho něco. Pro holky třeba slaďák „Star in the Sky" a pro tvrdší povahy „Nightlife" či „Be Free".

Jaké jsou vaše plány? A na kterou skladbu natočíte video?
Jaká to bude? Tak to je prozatím „tajné", necháme si to pro fanoušky jako překvapení. Soustředíme se i na řadu soutěží, mezi které aktuálně patří soutěž Rádia Beat o předkapelu Iron Maiden.

Ve středu 15. května vás čeká vystoupení na 3. Open Air u kanclu aneb Party bez Kolejbáby v Ústí nad Labem na Klíši. Opravdu už má 3. ročník?
Jasně. Ta akce vznikla jako afterparty organizačního týmu Ústeckého Majálesu. Postupem času ji studenti berou jako letní večírek už úplně poslední společnou party před koncem školy.

Zahrají tu Faces prvně?
Frank (baskytarista): Ale ne, i my byli u jejího zrodu! Hráli jsme na 1. ročníku ještě bez pódia, bez střechy. Vše bylo malé, punkové, ale velmi příjemné. Po třech letech se vracíme již jako kapela trochu jiného formátu! (smích)

Teplice, Dublin

Těšíte se na teplický koncert na Afterparty Lázeňské sezony?
Jasně. Máme šanci hrát po ohňostroji ve 23.30 v teplickém klubu Dublin. Koncert bude výjimečný: zazní tu hity nového CD EP „We are Just…", které zde poprvé bude k mání.

Co je to vlastně Kolejbába?
Tomáš Cibor (Studentská unie UJEP): Kolejbába je poslední party před obdobím zkoušek. Vždy pro ni vybíráme mladé kapely, které v sobě mají energii a chuť ukázat, že naše hudební scéna není tak „zabitá", jak si někdo myslí. Návštěvníci se mohou těšit na zajímavý doprovodný program, různé kvalitní tekuté i netekuté občerstvení a na tradici volného grilování.