12 disciplín

Jen do soutěže o ceny, v níž děti zdolávaly 12 disciplín, se přihlásilo 330 chlapců a dívek. Absolvovali například slalom na koloběžce, zdolávali vytyčenou trasu s míčkem na lžičce, jezdili na ponících, na čtyřkolce, vyzkoušeli si střelbu z luku či bungee running, kdy soutěžící připojeni k pružnému lanu se snaží doběhnout dále, než jejich soupeř. Úspěšné zdolání každého z úkolů pořadatelé dětem zapsali do hrací karty.

Odměna v tombole

Odměny se nakonec dočkaly všechny děti, vylosovaly si ji v tombole. Organizátoři rozdávali puzzle, tužky či třička.

Jubilejní oslava

Oslavu Dne dětí obec uspořádala podesáté. První dva ročníky hostilo fotbalové hřiště. Po vybudování sportovního areálu v roce 2007 se atrakce přesunuly sem. „Letošní oslavy připomínají ty zatím nejbombastičtější v roce 2010. A to jak počtem návštěvníků, tak počasím. Tenkrát jsme získali dotaci z programu Cíl, zúčastnili se i obyvatelé spřátelené saské obce Poberschau. Nejzajímavější atrakcí byl horkovzdušný balon, kterým se mohly děti proletět,“ připomněl strupčický starosta Luděk Pěnkava.

Milionová investice

Sportovní areál, který zahrnuje bazén, hřiště na fotbal, plážový volejbal, basketbal, petanque, minigolf, nekrytý zimní stadion či hasičské hřiště s překážkovou dráhou, stál 20 milionů korun. Zásadní částku čerpala z dotace ministerstva pro místní rozvoj, pomohla i společnost Vršanská uhelná.

Baví celé rodiny

Kromě dětského dne obec organizuje i další akce pro celé rodiny. V červenci to budou 2. letní strupčické hrátky, 30. srpna loučení s prázdninami a 27. září tradiční pouť na návsi.

Obec se omlazuje

Do obce se stěhují mladé rodiny. V posledních osmi letech přibylo ve Strupčicích 50 nových domů. Obec nabízí zasíťgované pozemky za 490 Kč za čtvereční metr.