Barevná planeta v sobotu

Multikulturní festival s různorodým hudebním a zábavním programem rozproudí už tuto sobotu chomutovské letní kino. Na festivalu vystoupí například skupiny z Bolívie či Nigérie, tvrdý metalcore zahrají domácí Sun Was Turned Off, vrcholem večera pak budou oblíbení The Tap Tap z Prahy. Ti použijí část výtěžku z akce k dostavbě studia Jedličkova ústavu v Praze.

Fanoušci chomutovského hokeje si na festivalu určitě přijdou na své budou se totiž dražit předměty chomutovských pirátů, a tak bude možné si odnést třeba puky, dresy nebo trička svých oblíbených sportovců.

„Celý „zisk“ akce dělíme zcela spravedlivě na dvě stejné poloviny a ještě na samotné je akci předáme Asociaci pro Handicap Chomutov a kapele The Tap Tap,“ vysvětlil ředitel chomutovského Domu dětí a mládeže Milan Märc. „Nenecháme si ani korunu,“ dodal. Vstupné na festival je dobrovolné.

Klášterečtí Kláštereckým

Už dnes začíná odpoledne od 14:00 v Klášterci první ročník akce s názvem Klášterečtí Kláštereckým. Společně s Tomášem Krejbichem na ní vystoupí i Julie Svěcená. Těšit se můžete i na velmi oblíbené Electroshock nebo skupinu Štastnej den, která je známá také pořádáním benefičních koncertů. Odpoledne na vás čeká bohatý stánkový prodej místních řemeslníků a živnostníků, prezentace Základní umělecké školy, DDM Volňásek, atrakce pro děti nebo tvůrčí dílny.

Vstupné je dobrovolné, výtěžek bude věnován psímu útulku v Klášterci nad Ohří.

Noc na zámku už v sobotu

V sobotu také začíná Hradozámecká noc na Červeném hrádku. Od pěti hodin večer se můžete těšit na vernisáž výstavy s názvem Nahlédnutí pod krunýř, aneb co pálí Indonésii, o hodinu později zahraje Wabi Daněk a Miloš Dvořáček, v 20:00, 21:00 a 22:00 na váš čekají kostýmované prohlídky zámku. Vrcholem večera pak bude ve 22:00 Ohnivá show Filipa Stejného.

Akcí o víkendu je samozřejmě více například další koza Róza, tentokrát sportovně zaměřená.

Program akcí na víkend i příští týden najdete ZDE.