Kromě toho se tam ale také odehrávají různé kulturní akce.

„Není to jen kavárna, ale snažíme se budovat i takové neformální kulturní centrum. Naše představa je dělat tu něco ne úplně běžného. Chceme něco, co tady tak úplně není“, vypráví Martina Řápková ze sdružení Masopust, které Café Atrium provozuje. Nejbližší plánovanou akcí je vernisáž výstavy fotografií Mexika, spojená s ochutnávkou mexických jídel a povídáním o krásách této země. Výstava bude zahájena 26. října v 17:30 a potrvá do 3. prosince.


„Autorkou fotografií je Mexičanka, která žije už deset let v Chomutově, provdala se za Čecha. Ale každý rok se do Mexika vrací“, doplňuje Řápková.


Plánované akce


„Vždy druhý čtvrtek v měsíci od půl šesté vystupují žáci Základní umělecké školy v Chomutově. Bylo tu už pěvecké, taneční i hudební představení. Další bude 12. listopadu. Do konce roku tu bude vystavovat výtvarník Ladislav Chabr a také jeho žáci. Speciální základní škola v Mostě se nám přihlásila, že by tu chtěli vystavovat výtvarné práce žáků. Kromě toho se nabídli, že by nám udělali výzdobu na Vánoce. Dále máme domluveno se základní školou za Školní ulice v Chomutově, že tu budou jednou za čtvrt roku prezentovat svoji činnost, budou tu probíhat různá vystoupení, například zpěv, tanec nebo hra na hudební nástroj. Asociace pro handicap, která sdružuje rodiny s dětmi s mentálním postižením, u nás bude pořádat Mikulášskou“, vyjmenovává Řápková další připravované akce.


Zeptali jsme se jí, jak je zatím s provozem kavárny spokojená. „Zatím jsme nadšení. Vůbec jsme nepočítali, že naši klienti – zaměstnanci kavárny budou tak šikovní. Mysleli jsme, že bude trvat déle, než se zaučí. Máme radost i z toho, jak různorodá je naše klientela. Chodí sem rodiče s dětmi, starší lidé i studenti“.

Autorka: Lenka Kubalová