Operetní árie a dueta zazpívají sólisté souboru Nálady Libuše Arnoldová (soprán) a Petr Horák (tenor). „Mimo jiné zazní také evergreeny světových i našich autorů, které do tohoto programu nesporně patří," uvedl kapelník souboru Petr Macek.

Sedmatřicetiny

Soubor letos slaví 37. výročí svého založení a do Klášterce se vrací po letech doplnit a zpestřit hudební život lázeňského města. I proto připravil koncert typického lázeňského stylu. „Chceme potěšit přátele lehkonohé múzy touto neustále oblíbenou hudbou," vysvětlil kapelník.

Lázeňská centra

Soubor po celou dobu svého působení zajíždí do vyhlášených tuzemských lázní, jako jsou Mariánské lázně, Karlovy Vary, Jáchymov, ale i do zahraničních balneocenter. Tamní posluchači příznivě přijímají zejména díla svých oblíbených skladatelů, mezi něž patří Johan Strauss, Franz Lehára, Emmerich Kálmán, Oskar Nedbal a další.

Vstupenky jsou k dostání v kláštereckém zámku.

O souboru Mostecký komorní soubor Nálady (npotěší po několika letech posluchače v Klášterci nad Ohří.

Komorní soubor Nálady je ojedinělý zjev české koncertní zábavné hudby. Založil jej v roce 1977 kontrabasista Petr Macek, který je celá léta také jeho uměleckým vedoucím. Soubor hraje v obsazení dvoje housle, viola, violoncello, kontrabas, flétna, dva klarinety a fagot. Během své existence soubor uspořádal mnoho koncertů doma i v zahraničí. Jeho cílem je přinášet posluchačům dobrou náladu a potěšení z poslechu skladeb takzvaného vyššího populáru, evergreenů a slavných melodií z operet i muzikálů. Tím, že soubor hraje v komorním obsazení, je vlastně každý ze členů tohoto souboru sólistou. Soubor může svůj repertoár kdykoliv předvést živě bez mikrofonu, playbacku či jiných technických prostředků.

Přední sólisté

Se souborem od začátku spolupracují přední sólisté pěvci z různých českých hudebních divadel. Soubor nahrál řadu snímků pro Český rozhlas a také živý snímek pro Českou televizi v rámci festivalu Zlatá Praha.

Diskografie

První SP desku soubor natočil pro firmu Supraphon, premiérové CD vydal sám při příležitosti 20. výročí své existence.

Soubor hostoval i v zahraničí, a to v Německu, Švýcarsku, Rakousku či Itálii.