Galakoncert operetních melodií a evergreenů aneb „Lázeňský koktejl" bude na zámku 25. srpna od 17 hodin. Sólisty tohoto koncertu pro dobrou náladu bude Anna Klamo (soprán) a Martin Slavík (tenor). Zazní známé árie a dueta ze slavných operet J. Strausse, F. Lehára, E. Kalmána a evergreeny našich i světových skladatelů a další melodie pro potěšení posluchačů.

„Cílem tohoto koncertu je zahrát na přání posluchačů a připomenout obyvatelům Klášterce, že žijí ve městě, které jsou také lázněmi a do kterých patří i tato hudba," řekl Petr Macek. Soubor Nálady hraje tyto koncerty téměř čtyřicet let i v takových lázeňských střediscích, jako jsou Karlovy Vary, Františkovy Lázně, Mariánské Lázně nebo v Jáchymově. Hraje tyto programy nejen doma, ale i v zahraničí.

A co dělá v létě Petr Macek, když nehraje? „Zbožňuji léto, zvláště když je horké, a ne to letošní, které je hodně proměnlivé. Rád se chodím koupat na Benedikt, který je krásnou oázou Mostu. V rybníku plave spousta kaprů, voda je tam příjemná, ale letos bohužel studená. Jsem však rád, že na Benedikt už nesmí chodit psi," řekl kapelník, který také v létě chodí rád sbírat houby do šumavských a plzeňských lesů.