Odpoledne od 15.00 zde začne benefiční koncert českých hvězd a program končí zhruba ve 21.00. Celodenní vstupné je 80, pro děti pak 50 korun. „Z každé prodané vstupenky věnujeme 10 Kč pro dětské a lůžkové oddělení Podřipské nemocnice v Roudnici nad Labem," slibují již nyní pořadatelé.

Maxa, Matuš, Janků

„Díky naší akci můžete spojit návštěvu známého symbolu češství, legendární hory Říp, s atraktivním a zábavným programem," zve Martin France, pořadatel benefice s Leonou Machálkovou, Marcelou Březinovou, Janem Bendigem, Martinem Maxou, Martinou Balogovou, Kaméliemi, Bohušem Matušem, Heidi Janků či Leonou Černou.

Věrni odkazu praotce Čecha a jeho výroku „To je ona, země zaslíbená mlékem, medem a zvěří oplývající", včelaři, myslivci, rybáři i producenti mléka chystají pod Říp program z koncertů, zábavných soutěží, pouťových atrakcí a stánků se svými produkty plus certifikovaný výstup na vrchol Řípu.

Čechové, hlaste se!

V České republice žije asi 6450 mužů s krásným příjmením Čech. „A kde jinde by se měli Čechové potkat nežli na Řípu," ptá se Martin France, pořadatel, který také u Řípu v sobotu odpoledne zazpívá.

„Podaří-li se v sobotu 18. května v 10.00 až 13.00 zaregistrovat na vrcholu hory Říp alespoň desetinu všech Čechů, vytvoříme zápis do České knihy rekordů," je nedočkavý a těší se. „Věříme, že se z akce podaří udělat pěknou tradici tam, kam bezesporu patří. Přijďte se podívat, nakoupit si, pobavit se, podpořit dobrou věc i vy," zve na Zemi zaslíbenou Martin France.