Hudební festival, který se tento rok koná v areálu Banda, je spojený s akcí pro rodiny s dětmi. Kapely zahrají již v pátek 6. srpna od 17.30 a v sobotu bude hudební program pokračovat od 12.30. Dětský program se uskuteční v sobotu od 11.00 do 16.00 hodin na Kamencovém jezeře.

Více o festivalu si přečtěte v rozhovoru s pořadatelkou Věrou Flaškovou, o akci pro děti pak více prozradila primátorka města Chomutov Ivana Řápková.

Co vše festival Kamenčák 2010 letos návštěvníkům nabídne?

Prázdninová akce Kamenčák 2010 je jedna z nejvýznamnějších letních kulturních akcí v našem městě. Akce je rozdělená na dvě části – soutěžní akce pro rodiny s dětmi a hudební produkce.

V letošním roce jsme připravili program v areálu Banda, kde se v pátek představí zejména rockové a bluesové skupiny a v sobotu se návštěvníci mohou těšit na kapelu Mňága a Žďorp, Tomáše Kluse, oceněného Andělem jako zpěváka roku, Romana Holého s Matějem Ruppertem v projektu Neruda, Lenku Dusilovou, pro milovníky reggae jsme pozvali kapelu Švihadlo. Na závěr vystoupí Mig 21 a celý festival ukončí ohňostroj.

Kdo bude podle vás hlavní hvězdou festivalu?

Osobně se těším se na chomutovskou premiéru Nerudy, naopak z repríz určitě doporučuji Mňágu a Žďorp. Velkou návštěvnost zaručuje Mig 21, ale nechci opominout ani ostatní interprety. Věříme, že svého oblíbeného interpreta si najde každý.

Specifikem akce je, že se neprofiluje jako čistě hudební festival, naopak slouží jako doplněk pobytu běžných návštěvníků Kamencového jezera, takže i publikum přichází s velmi rozmanitými zájmy.

Jsou nějaké novinky oproti minulým ročníkům?

Je to pochopitelně koncentrace na jedno místo. Ovšem ani fanoušci folkové hudby, jimž byla určena malá stage, nebudou ochuzeni, protože program jako již tradičně zahajuje místní legenda Jindra Kejak.

Co je takovým vašim cílem?

Chceme nabídnout obyvatelům města a okolí mimořádný hudební zážitek a zároveň propagovat areál unikátního Kamencového jezera.

A vstupné?

Na některých jiných festivalech existuje širší nabídka hudby, ale myslím si, že velkým pozitivem Kamenčáku je výše vstupného, která činí po oba dva dny pouhých 100 korun. Chceme festival zpřístupnit opravdu všem.

Pozvali jste na páteční den revivalové kapely. Objevovaly se i v minulých letech?

Neobjevovaly. Pátek jsme koncipovali jako příjemný rockenrollový večírek. Od 17.30 zde vystoupí dívčí kapela Berušky, dále skupina Blues no more a poté revivalové kapely Elvis Presley a Ozzy Osbourne.

Máte na závěr nějaký vzkaz pro návštěvníky, čtenáře?

Uvědomujeme si, že celou hudební produkci nestihneme realizovat před desátou hodinou večerní, proto bych chtěla požádat o shovívavost obyvatele přilehlých městských částí. Festival může probíhat i díky jejich toleranci a já jim kromě poděkování mohu slíbit, že budeme usilovat o co nejkratší možnou produkci. Závěrečný ohňostroj by měl skončit ještě před půlnocí.

Kamenčák 2010 nezahrnuje nejen vystoupení kapel, ale mohou se na něm kulturně vyžít také rodiče s dětmi. Více nám prozradila primátorka Chomutova Ivana Řápková.

Letošní Kamenčák bude obohacen o to, že jeho již tradiční rodinný program bude v letošním roce zapojen do soutěže projektu Rok dítěte a rodiny 2010, který si klade za cíl více stmelit rodinu, jednoduše řečeno, naším přáním je, aby rodiče s dětmi trávili více volných chvil.

Je to již 13. akce tohoto projektu a já věřím, že na Kamenčáku si rodiče společně s dětmi užijí krásný letní den. Je pro ně připraven zábavný program lákající k návštěvě Tajuplného ostrova plného her a zajímavých soutěžních disciplín.

Přiblížíte čtenářům některé z disciplín?

Pro návštěvníky je připraven například již zmíněný šlapostroj – balanční čtyřkolka, bude se jezdit také na samojezdících tříkolkách. Děti si budou moci zastřílet z kuše či nafouknout balónky, na kterých budou mít napsaná svá přání a když budou dobře nafukovat, tak by se jim přání měla splnit. Soutěžit se bude od 11.00 do 16.00 hodin. Bude tu opravdu spousta zábavy.

Jak se přihlásit do soutěže a o co se vlastně bude soutěžit?

Každý z návštěvníků si vyzvedne mapku, podle které bude plnit úkoly na jednotlivých stanovištích. Za každý splněný úkol dostane bod. Nasbírat se musí deset bodů, pak se soutěžící dostanou do slosování o ceny. Jedná se o zajímavé ceny jako je zájezd do Disneylandu, lyžařský zájezd, další cenou je sportovní kolo a přichystaná je spousta dalších cen. Přímo na Kamencovém jezeře budou pro děti přichystané sladkosti jako odměna za to, že soutěžily.

Jak je to se vstupným? Platí se zvlášť?

Na Kamenčák je vstupné 20 korun, ale ti, co mají soutěžní kartičku Rok dítěte a rodiny, mají vstup do areálu Kamencového jezera mimo Bandu zdarma.

KAMENČÁK 2010 PROGRAM

PÁTEK 6. 8.

17.30– 18.30 BERUŠKY

19.00– 20.00 BLUES NO MORE

20.30–21.30 ELVIS PRESLEY REVIVAL BAND

22.00–23.00 OZZY OSBOURNE REVIVAL BAND

SOBOTA 7. 8.

12.30–13.30 JINDRA KEJAK

14.00–15.00 TOMÁŠ KLUS

15.30–16.30 LENKA DUSILOVÁ

17.00–18.00 ŠVIHADLO

18.30–19.30 NERUDA

20.00–21.00 MŇÁGA A ŽĎORP

22.00 –23.00 MIG 21