Blíží se 15. ročník předsilvestrovské veselice v Kulturním domě KASS na Zahradní.

Zde se v sobotu 11. prosince koná pravý Country bál. Hlavní skupinou večera je domácí bluegrassová skupina Album a Pontiac hrající moderní country.

„Návštěvníci se mohou těšit na taneční skupiny Miš-Maž a Medovina a kovbojské ukázky. Jako pokaždé bude bohatá tombola. Jednou z atrakcí je malá scéna, kde vystoupí skupiny Makovec, Kavalíři, Northern Ride a Réva band,“ prozradil kapelník kapely Album Petr Gärtner.

Skupina Album tímto srdečně zve všechny, kteří mají rádi nejen ji, ale také dobrou zábavu. Akci pořádá ve spolupráci se společností Kultura a sport Chomutov s.r.o.

Zábava začíná od 20.00 hodin, vstupné je 170 korun.


Znáte Album?


S Chomutovským Albumem se posluchači setkávají již od roku 1987. Od té doby prošel mnohými personálními změnami. Současnou sestavu tvoří kapelník Petr Gärtner (mandolína, zpěv), Marek Gärtner (baskytara, zpěv), Míra Jiřiště (banjo, zpěv), Zoltán Pasztor (kytara, zpěv) a dobrista Zdeněk Lucák, hostem na vystoupeních bývá houslista Jiří Šruma , bývalý člen skupiny.

Repertoár kapely tvoří většinou převzaté skladby z moderního i tradičního bluegrassu, někdy s českými texty, které píše dvorní textařka Jana Kubínová. Převážná část skladeb je však v angličtině, a to včetně jejich vlastních, které pocházejí z pera kytaristy Vlastíka Jiřiště, nebo jde o skladby holandské písničkářky Liz Meyer.

Kapelu Album můžete pravidelně slyšet na jejich domovské scéně v country saloonu U Bizona v Chomutově, případně na mnoha bluegrassových festivalech. V loňském roce to byly například festivaly Banjo Jamboree v Čáslavi, Bluegrass Maraton v Borovanech, Dobrofest v Trnavě a mnoho dalších. Album hrál také v pražském klubu CI 5 nebo v brněnské Staré Pekárně, vystupuje pravidelně na festivalu European World of Bluegrass v holandském Voorthuizenu či francouzském La Roches sur Foron a v roce 2008 vystoupil v Litvě, Německu a Rakousku. Posluchači jej mohli slyšet rovněž na rádiu Proglas, pražském Country rádiu nebo na rádiu Sever.