Dívky spolu strávily dva dny v Háji u Loučné pod Klínovcem. Nejvíc napilno měli všichni v sobotu – vizážistka, kadeřnice, fotografové, organizátoři i samotné soutěžící.

Plány pokazilo počasí, původně zamýšlené venkovní fotky tak nakonec fotograf Olda Průcha z kláštereckého atelieru Profifoto Art pořizoval v provizorním atelieru v lyžárně hotelu. „Na fotky jsme všichni zvědaví, takhle bojové podmínky asi ještě nikdo nezažil,“ usmívá si při vzpomínce Simona Hlaváčková z pořádající agentury BastArt.

Sobotní den zakončil malou grilovací party a také malou soutěží Miss Víkend MK Tour 2010. Titul, který organizátoři a sponzoři udělili dívce, která nejlépe zvládla víkendové soustředění, udělala největší pokrok a nejvíc se líbila na malé módní přehlídce pro sponzory. Získala ho dvaadvacetiletá Zuzana Trpíková, která díky němu může jet na wellness pobyt pro dvě osoby.

Ten pravý boj o titul Miss ale začne až 30. října v kulturním domě Střelnice v Kadani. Zatím není jasné, jestli se na pódiu představí všech dvanáct dívek nebo pořadatelé vyberou do finále soutěžících jen deset.

Finalistky vzešly z několika konkurzů, které agentura pořádala, ten finálový se konal ve Fitklubu Zeleňák v Kadani. Tam se sešlo šestnáct vybraných, které se předvedly při nácviku modelingové chůze, cvičení i krátké lekci skákání na trampolínách. „V realizačním týmu převládal názor, že by mohly klidně soutěži všechny. Než jsme vybrali dvanáct z nich, bylo to tvrdé diskutování,“ prozradila Hlaváčková.

Chomutovský deník přinese také medailonky jednotlivých soutěžících, které v nejbližších dnech zveřejníme na webu a také na našich stránkách.