Výstavní síň Zlatá trojka v Městské knihovně Most přichystala výstavu děl Miroslava Doležela s názvem Dřevo mám rád.

„Jirkovský sochař zaplní výstavní síň asi třicítkou hravě veselých a příjemně moderních soch hlav a postav ze dřeva krušnohorských lesů a k tomu ještě několika keramickými zvířaty,“ popisuje ředitel městské knihovny Tomáš Ondrášek.

Výstava se koná k příležitosti 70. narozenin autora (narozen 14. 5. 1940, pozn. red.) Vernisáž proběhne současně ze zahájením výstavy počítačové grafiky Petra Andrta „Buď… anebo…!“.

„Raději než já už dřevo má snad jenom červotoč. Sochy rád dělám, ale většinu nemám nijak pojmenovanou. Žádné názvy mě prostě nenapadají. Jsou to prostě sochy z dřeva lípy, jilmu, modřínu nebo jiných dřev z okolních lesů. Možná by ale sochy nějaké názvy mít měly… Proto ve Zlaté trojce uděláme experiment - u soch bude papír a tužka a já nechám na návštěvnících, aby si názvy soch domysleli sami. Budu se těšit, co se v téhle neobvyklé anketě dozvím,“ zve na výstavu sám autor Miroslav Doležel.

Vernisáž výstavy Dřevo mám rád se koná zítra, ve čtvrtek 13. května, od 17.00 hodin ve výstavní síni Zlatá trojka. Zahájení se ujme Hana Jeníčková, náměstkyně primátora města Mostu a autor děl Miroslav Doležel.

Výstava potrvá do 12. června a je přístupná v pondělí, úterý, čtvrtek a pátek od 10.00 do 19.00 hodin, v sobotu pak od 9.00 do 12.00. Telefonní kontakt do knihovny je 476 768 800.