Studenti z 6. F státního gymnázia v Chomutově v pátek uspořádali maturitní ples v cirkusovém stylu.

„Chtěli jsme být originální a cirkus se živými zvířaty, klauny, balerínami, vzpěrači a cukrovou vatou – to tu ještě nebylo,“ přiblížila jedna z maturantek Petra Jelínková.

Oscaři, faraóni a slavní


Podle jednatelky společnosti Kultura a sport Chomutov Věry Flaškové jsou studenti stále nápaditější a pojímají plesy v různých stylech.
„Zaměřené jsou například na 70. léta, předávání Oscarů, hvězdy hudebního nebe od Elvise po Jacksona, ve stylu Egypta či arabských zemí,“ upřesnila Flašková. Jde o trend posledních tří až pěti let. „Pravda je, že živá zvířata, navíc takto velká a nebezpečná, jako je lev, jsme tu ještě neměli. Majitel mě ale ujistil, že je na podobné akce zvyklý a bude v kleci, takže jsem mohla v klidu spát,“ směje se šéfka kultury.

Filmová hvězda s drápy


Podle majitele je lev Leon zvyklý na pozornost davů už od narození. „Je zkušenou filmovou hvězdou,“ ujistil s tím, že je vlastně příjemně flegmatický. Přesto když ho vedl po schodech do divadla jen na vodítku, aby ho mohl zavřít do klece, přítomní skoro nedýchali.
Maturitní ples chomutovských gymnazistů patří k prvním v této sezóně. Sál byl zcela vyprodaný. Studenti hlásili šest set prodaných lístků.

Hlavně včas


Ty nejlepší termíny mají maturanti v chomutovském městské divadle zamluvené až do konce února. Stále se ale najdou ještě nějaké volné dny. „Snaží se obsadit především prosincové a lednové termíny, protože v březnu už mají jiné starosti. Musí se učit na maturitu,“ nastínila Věra Flašková. „Jako poslední máme zatím zapsané gymnazisty z Klášterce nad Ohří,“ dodala.

Maturanti si šetří už od prváku

Studenti nenechávají nic náhodě. Svůj maturitní ples plánují od prvního ročníku a s předstihem tří až čtyř let si rezervují termín. Chtějí mít jistotu, že se bude jednat o výjimečnou událost, která se odehraje v reprezentativním prostředí a o níž se bude dlouho mluvit. Proto nešetří nápady ani penězi. Gymnazisté z 6. F odkládali na svou velkou událost peníze už od prváku. „Ples nás stál přes sto tisíc,“ přiblížila Claudia Kucerová v pozici neoficiálního pokladníka třídy. „Platili jsme 65 tisíc divadlu, dvacet stál moderátor, dalších 25 kapela a to nepočítám další výdaje za atrakce.“ uzavřela.