Maturitní plesy tentokrát začaly už v 20. listopadu. „Ples jsme plánovali vlastně od prvního ročníku a návrhy témat se střídaly, až jsme se dohodli na džungli,“ popsala přípravu plesu třídy 4.B Gymnázia Chomutov maturantka Bára Šroubová, hlavní organizátorka plesu. Ples se konal poslední pátek před Vánocemi v Městském divadle v Chomutově a jeho motto bylo „probuď v sobě zvíře“.

Půlroční zkoušení

Zhruba půl roku před plesem začala příprava programu a tanečního vystoupení studentů. „Natočili jsme videoklip, kterým jsme náš ples promovali, dohodli se s choreografkou z taneční školy a týden co týden nacvičovali svoje dvě vystoupení,“ popsala finální přípravu Šroubová.

Jak to vypadalo? Taneční parket zaplavil za doprovodu dunivé hudby rej hochů a dívek ve stylovém oblečení evokující džungli. Nabitému sálu divadla se poté představila taneční škola Beethoven DC a Alan Brázda se svou barmanskou show.

Cesta kolem světa

V současné době maturitní plesová sezona vrcholí. Dnes se koná v městském divadle v Chomutově další ples zdejšího gymnázia. Divadlo budou okupovat maturanti třídy šestiletého studia F6. „Nakonec jsme se dohodli na cestovatelském tématu a maturák jsme pojali jako cestu kolem světa,“ prozradil Kryštof Zapletal, jeden z organizátorů plesu.

Ve třídě je šestnáct dívek a třináct kluků a tak se o všem rozhoduje demokraticky hlasováním. Třída si připravila pod vedením choreografky taneční vystoupení. „To bude hodně zajímavé, jednak bude stylové, ale hlavně humorné. Ostatní třídy to braly vážně, ale my chceme, aby si to všichni, co přijdou, náležitě užili a pobavili se,“ vysvětlil Jakub Klíma, druhý organizátor plesu.

Moc do podrobností kluci zacházet nechtěli, rádi by svým vystoupením co nejvíc překvapili. „Budeme cestovat řadou zemí, chybět nebudou vlajky a podobně,“ naznačil Klíma. Na plese nebude chybět moderátorská celebrita, mikrofonu se chopí známý herec a moderátor Petr Rychlý. V programu ještě vystoupí gymnastická skupina Chebejet, kouzelník Richard Nedvěd a hrát bude skupina Chilli band.

Průmyslovka v Římě a s horečkou

Na svůj maturitní ples se už intenzivně připravují také žáci Střední průmyslové školy. V pátek 20. února bude v Městském divadle v Chomutově ples třídy S4 a A4, které si za téma zvolili Řím.

Týden poté pořádají maturák další dvě třídy z průmyslovky, a to E4 a V4. „Pojali jsme ho jako Horečku páteční noci,“ prozradila maturantka Michaela Babická. Mimo vlastního předtančení nabídnou v programu vystoupení tanečníka Vítka Lukavce, společenské tance předvede Martin Kreissl se sestrou a na všechny čeká půlnoční překvapení.

Návštěvníci plesů se mají na co těšit.