Devátý ročník festivalu Vysmáté léto se již blíží mílovými kroky. Tak jako vždy se v Kadani představí řada skvělých kapel a zpěváků. I letos jeho pořadatelé chystají dvě hudební a jednu divadelní scénu. Rodinám s dětmi bude opět k dispozici dětský koutek. Vše vypukne již 21. července.

Vstupenky již teď

Kdo chce ušetřit může vstupenky začít kupovat již nyní. Předprodej probíhá v síti Ticketsream. Do konce dubna stojí lístek 550 korun, od 1.května se cena zvýší na 600 korun a na místě si každý za vstupenku připlatí ještě další stokorunu. Lístky je možné koupit také v informačních centrech v Kadani, Chomutově a Klášterci nad Ohří.

Britské trio Kosheen by mělo být hlavním tahákem. Díky své oblibě u českých fanoušků se do našich luhů a hájů velmi rádi vrací. Tentokrát svou energickou show představí, ve své premiéře, publiku v Kadani.

V čele tria, které se dalo dohromady v roce 1999, stojí velmi charismatická zpěvačka Sian Evans. V roce 2001 debutovali s deskou Resist. Celkem mají na svém kontě tři alba Kokopelli, Damage. Poslední novinku „Independence“ chystají vydat v květnu tohoto roku. Při svém festivalovém vystoupení jistě zahrají jak skladby z nového alba, tak především největší hity jako Hide U, Hungry nebo Catch.

Přijede i slovenský Zlatý slavík

Na hlavní popové scéně vystoupí také aktuální slovenský “Zlatý slavík“ Richard Muller. Těšit se ale můžete na Čechomor, Chinaski, Mig 21 nebo nejlepší kapelu loňského roku Mandrage.

Hradní scénu ovládne Die Happy

Velkým tahákem hradní rockové scény bude především německá skupina Die Happy, ve které působí, u nás stále populárnější, zpěvačka Marta Jandová. Chybět nebudou oblíbení slovenští Horkýže Slíže a Iné Kafe, Pipes and Pints, X-Left To Die a mnoho dalších skupin.

Tak hurá na lístky.