Leoš Šimánek je známý tím, že společně s celou rodinou podniká náročné expedice a cesty do nejzazších koutů naší planety. Nejzajímavější ze všech byla bez pochyby plavba na nafukovacích člunech podél pobřeží Aljašky v severním Pacifiku. Vy se na jeho dobrodružství můžete podívat na velkoplošné diashow, s níž přijede 9. října do Chomutova.

Po tři měsíce mohli Šimánkovi obdivovat zcela jedinečnou, místy lidskou rukou nedotčenou přímořskou přírodu. Byli nadšeni krásou ledovcových velehor, množstvím divokých zvířat a pohostinností místních obyvatel.

Doprovázeni dvěma přáteli vypluli se setkali se stádem velryb-keporkaků a pozorovali je při zcela specifickém způsobu lovu ryb. Proplouvali kolem kolonie lvounů a viděli četné medvědy baribaly i grizzly. Ve fjordech, které se tam zařezávají hluboko do pobřeží, se jim naskytla úžasná podívaná na lámající se ledovce. Rozhovor s cestovatelem o dobrodužstvích na Aljašce si můžete přečíst ZDE.

Nechyběly ani dramatické momenty. U jednoho z ledovců uvěznily expedici kry, kde k rozdrcení člunů scházelo velmi málo. Jinde jen o vlásek unikli napadení rozzuřeného grizzlyho. Tyto zcela nepředvídatelné situace však neznamenají, že by Šimánek rád riskoval. Plně si uvědomoval přítomnost ostatních a hlavně nejmladšího člena expedice šestileté dcery.

Panoramatická live-diashow Leoše Šimánka „ALJAŠKA - Pobřeží Pacifiku: Na člunech panenskou přírodou Severní Ameriky“ navazuje na předchozí akci věnovanou jižní části plavby podél břehů Kanady. Nyní cestovatel promítá pokračování expedice, která trvala vždy celá dvě krátká severská léta. Tentokrát mohou diváci sledovat další plavbu podél pobřeží Aljašky.

Do Chomutova přijede cestovatel 9. října, promítat bude opět v městském divadle. Začíná se v 19. hodin, předprodej vstupenek už běží. Čtenáři Chomutovského deníku mohou dvě vstupenky (případně kalendář a knihu) vyhrát v naší soutěži.

Diashow doplňuje již druhé vydání fotografické knihy POBŘEŽÍ PACIFIKU: Na nafukovacích člunech z Kanady na Aljašku, která vyšla v nakladatelství ACTION-PRESS. I tu můžete vyhrát.

Více informací o autorovi, jeho diashow a knihách (včetně internetového knihkupectví) najdete také na webových stránkách: www.leossimanek.cz

Chcete vyhrát lístky, knihu, kalendář? Vyhrajte vstupenku na dia show známého českého cestovatele Leoše Šimánka. Ve hře je také Kniha Leoše Šimánka s názvem Havajské ostrovy a stejnojmenný stolní kalendář pro rok 2009.Chomutovský deník připravil společně s cestovatelem soutěž pro své čtenáře. V ní nabízíme třem výhercům: 1. Vstupenku na diashow pro dvě osoby. 2. Knihu Pobřeží Pacifiku s cestovatelskými příběhy Leoše Šimánka a fotografiemi. 3. Nástěnný kalendář s fotografiemi z Aljašky.
Stačí odpovědět na soutěžní otázku:
Jak se jmenuje největší Aljašky?a. Fairbanksb. Valdezc. AnchorageSprávné odpovědi posílejte do pondělí 6. října 12.00 na adresu chomutovsky@denik.cz. Nezapomeňte připsat kontakt, na který vám zavoláme kvůli případnému předání ceny.