VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kulturní týden: Klášterec láká na SIRAEX, Chomutov na Obnaženi

Chomutovsko - Klášterec nad Ohří se po roce stane opět městem tance. Chomutov bude týden hostit všechny typy umělců i příznivce umění.

20.8.2012
SDÍLEJ:

Scénický tanec.Foto: Zora Breczková

Milovníci tance, výtvarného umění, divadla i hudby se mají tento týden na co těšit. V Klášterci nad Ohří totiž právě dnes začíná tradiční Festival současného tance s mezinárodní účastí SIRAEX a v Chomutově pokračuje jubilejní ročník uměleckého setkání Obnaženi. Podrobné programy obou akcí najdete pod článkem.

SIRAEX byl založen již v roce 2006 a je ojedinělou záležitostí v tomto oboru a výjimečným tanečním festivalem v celém kraji. Návštěvníky i účastníky seznámí s překrásnými exteriéry i interiéry kláštereckého zámku, jeho nádvořím a parkem. Tanec si zde můžete dosytosti vychutnávat až do pátku 24. srpna.

Obnaženi je název již tradičního uměleckého setkání v Chomutově. Tentokrát však nejde jen o jednodenní akci, ale o příjemný týden plný workshopů a zajímavého doprovodného programu. Desátý ročník Obnaženi začal již v sobotu 18. srpna vernisáží výstavy Teď nebo nikdy autorů Šporgyho, Dana Černého a Jany Nuslauerové. Završením celého týdne bude představení v kostele sv. Kateřiny a muzejním sklepení pod radnicí na Náměstí 1. máje v Chomutově v sobotu 25. 8. od 17 do 21 hodin. Toto představení bude jako vždy hudebně - tanečně - divadelně výtvarně -fotografickou performancí, která boří hranice zažitých kulturních vystoupení.

Taneční festival Siraex

HLAVNÍ PROGRAM „DNY SCÉNICKÉHO TANCE" – nádvoří zámku

PRŮŘEZ SOUČASNOU TANEČNÍ TVORBOU

20.8. (20:00) – ZAHAJOVACÍ GALA VEČER

ŽENE-ŽENY /Zora Breczková,Karolína Hadrávková/ČR (CHOREOGRAFKY, PEDAGOŽKY ZE ZUŠ KLÁŠTEREC N. OHŘÍ A KADANĚ, vystoupí v rámci podpory velmi kvalitního neprofesionálního uměleckého výkonu. K. HADRÁVKOVÁ Absolventka ZUŠ Klášterec nad Ohří a taneční konzervatoře Duncan, v současné době učitelka na ZUŠ

MILUJ MĚ/Nigel Charnock/ Velká Británie interpretaci NANOHACH- Soubor tanečního divadla NANOHACH založili (2004) tanečníci, kteří se již několik let pohybují v profesionální tanečně-divadelní oblasti. Sdružení podporuje a realizuje taneční umělecké aktivity a vytváří podmínky pro mezinárodní výměnu umělců se zaměřením na projekty, které umožňují spolupráci českých tanečníků se zahraničními subjekty. Umělecký záměr skupiny je založen na vzájemné kreativní spolupráci tanečníků s hostujícím choreografem. Všechny realizované projekty na sebe upoutaly pozornost kritické i divácké divadelní obce v Čechách a zahraničí /mimo sousední země i Argentina, Francie, Irsko, Izrael, Norsko, Pákistán,Rumunsko, Rusko, Srbsko, Španělsko, USA, Velká Británie/. Vedle mnoha nominací byly projekty skupiny oceněny – Best Contemporary Dance Performance Award 2011 a Best Actor Award /Kingfestival Rusko/, Cena za nejlepší light design 2010, Cena SAZKY za objev v tanci 2007, Cena za interpretaci 2007 a 2006.
NANOHACH je členem Vize tance o.s

21.8. (20:00) – TANEC NAPŘÍČ KONTINENTY

LANDSCAPE OF THE BODY /Jaciel Neri and M0ving B0rdes company/Mexiko/hlavní host festivalu

Choreograf, tanečník, profesor a absolvent školy cestovního ruchu IPN původem ze San Pedro Tlaltizapan(Mexiko). Vystudoval tanec na FOLKWANG HOCHSCHULE (Německo) a v Choreografickém výzkumném centruCICO (Mexiko). Roku 1993 zahájil taneční kariéru ve folklórní skupině Compañía Nacional de Danza Folklórica -INBA(Mexiko), kde ztvárnil několik důležitých sólových rolí. Až později jako tanečník, profesor a choreograf zaměřil svoji kariéru na současný tanec. Charakteristickým znakem jeho choreografické tvorby je propojování elementů současného tance s folklórními tanečními prvky, což bylo rozpoznáno a ohodnoceno jak národními tak mezinárodními oceněními. Jeho choreografická práce byla uvedena na festivalech v Mexiku, Německu, Bulharsku, České Republice, U.S.A., Kubě a Kolumbii. V současné době je ředitelem skupiny M0ving B0rders(Arte escénico sin fronteras a iN Muestra Internacional de Arte Escénico Contemporáneo v Mexiku. Kromě toho propaguje folklórní mexický tanec v Evropě.

Hana Růžanská Tanečnice, choreografka a pedagožka. Vystudovala Konzervatoř Duncan Centre a další studium pokračovala na Folkwang Hochschule (Německo, 2005-2008).Od roku 2009 žije v Mexico City (Mexiko), kde pracuje ve skupině M0ving B0rders jako choreografka a interpretka. Kromě práce jako nezávislá umělkyně je profesorkou současného tance a improvizace pro profesionály, začátečníky a vede kreativní workshopy pro děti. V Mexiku spolupracuje na projektech z větší části zaměřených na performance či taneční divadlo. V tomto roce byla jedním z pedagogů vedoucích audition, v historii vůbec první reality show současného tance - OPERA PRIMA@ELCOLECTIVO, organizovaná televizním pořadem CANAL 22 v Mexiku. V roce 2007 byla jednou z finalistek mezinárodního konkurzu HUMARTS FOUNDATION v současné choreografii s vlastní tvorbou Sunday Afternoon v Sofii (Bulharsko). Od roku 2002 až 2005 byla členkou skupiny ENVOI (CR). Během studia na konzervatoři spolupracovala s choreografy: Sumako Koseki (Japonsko), Martina Seitel (Švédsko), Oren Tischler (Izrael).

YELLOW IS NOT GOLD/Dagmar Spain/ USA

SILVER LINES/Daniel Raček/NOR, SL, ČR

22.8. (19:00) – večer neprofesionálních souborů

Soubory ZUŠ Klášterec nad Ohří, ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary, ZUŠ Chodov a další

23.8. (20:00) – DÁMSKÁ JÍZDA S ANNOU POLÍVKOVOU, PŘEDÁNÍ CENY SIRAEX

GENESIS / Helena Šťávová/ČR – absolventka HAMU obor choreografie

PŘÍPADY DOKTORA TOURETA/Anna Polívková a VERTEDANCE

Taneční skupina VerTeDance se oficiálně utvořila po předešlé spolupráci v roce 2004. Jejími členy jsou Veronika Kotlíková, Tereza Ondrová, tanečnice, choreografky a pedagožky současného tance a Pavel Kotlík, světelný designér, technik a technický šéf Divadla Ponec. Produkci skupiny zajišťuje Markéta Faustová.

Taneční projekty skupiny Společně vytvořila skupina tyto projekty: Průzor hrdlem (2002), Kruh II (2004), Tichomluva – Neočekávaný chod (2005), The Brave (2006), projekt s názvem Beneath the Silence (2005) ve spolupráci s CobosMikaCompany, choreografii Třiačtyřicet slunce západů (2007), site specific projekt Tour du Café au lait (2007), taneční představení Jaja a Papus (2009) a choreografii Dance of Canis Lupus (2009) ve spolupráci s belgickým choreografem Thomasem Steyaertem. V roce 2008 vytvořili VerTeDance choreografii „Cycle" pro německý baletní soubor v Theater Vorpommern v městě Greifswald.Za choreografii „Tichomluva – Neočekávaný chod" získala skupina VerTeDance nejprestižnější cenu v oblasti tance v České republice – Cenu Sazky za objev v tanci v roce 2005.

V roce 2010 vyhrála Tereza Ondrová cenu Tanečnice roku za roli Paní Vltavské v představení Případy doktora Toureta. Cenu ji udělila mezinárodní porota festivalu Česká taneční platforma.

Slavnostní předání divácké ceny a ceny Města Klášterce nad Ohří SIRAEX 2011 pro VERTEDANCE za loňské uvedení choreografie FOUN AND LOST

24.8. (20:00) – ZÁVĚREČNÝ GALA VEČER – nejlepší kritikou oceněná tvorba za poslední rok

TANEC MAGNETICKÉ BALERÍNKY/ Andrea Miltnerová/VB, ČR

Na diváky čekají intenzivní pohybové sekvence ve spojení se zvukovou koláží a pohyblivým světelným designem, které podávají svědectví o obsesi pohybem, něžné vzpomínce na dětství a věčném plameni, který v každém člověku plane, dokud ho nespálí na prach. Autorkou představení je zkušená britská tanečnice a choreografka českého původu Andrea Miltnerová, která žije již řadu let v Praze, kde se soustředí především na barokní tanec. Vystudovala klasický a moderní tanec v Londýně, tančila v několika muzikálech a spolupracuje s řadou domácích i zahraničních tvůrců. Jan Komárek, režisér a autor světelného a zvukového designu představení působil řadu let v zahraničí a je několikanásobným držitelem prestižní ceny Dora Mavor Moore za nejlepší inscenaci, design, scénickou hudbu a režii.

MONO NO AWARE/ Hana Turečková/ČR – vlastní a úspěšná tvorba tanečníků ND

Termín „mono no aware" se objevuje v japonské literatuře a lze ho volně přeložit jako autentický povzdech bytosti. Jedná se o schopnost velké citlivosti, o uvědomění si krásy a pomíjivosti estetického předmětu nebo bytosti, jejíž ztělesněním je v Japonské tradici například krátké trvání sakurového květu. Je to jakýsi „výkřik duše", vyřčení úžasu nad pomíjivou křehkostí nádherných lidských snů, ale i nad prchavostí, bolestí, stárnutím a často zvrhlou, neodbytnou žádostivostí, i nad všudypřítomným zánikem a rozkladem. V zachycení této rozpadající se krásy v tanci se dotýká Hana Turečková kolektivní paměti lidstva. Myšlenku na toto téma vytvořit choreografii jí vnukl butó workshop s geniální japonskou butó tanečnicí Sumako Koseki a její výklad a ztvárnění krásy, která pomíjí.

Vstupné 50,-

DOPROVODNÝ PROGRAM

18. – 24.8. – LETNÍ TANEČNÍ DÍLNY/lektoři: ANNA Caunerová (SL), Daniel Raček (NOR, SL)

1. – 24.8. – VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ S TANEČNÍ TÉMATIKOU/Michaela Šindelářová (ČR)/ Zámek

19. – 24.8. – TANEC V DUŠI – 2.prázdninový projekt ZUŠ - Dětská taneční dílna S OSOBNOSTÍ DĚTSKÉHO SCÉNICKÉHO TANCE

24.8. (15:30) – TANEC V DUŠI vystoupení tanečníků ZUŠ Klášterec a taneční dílny

Obnaženi

Pondělí 20.8., 18:00:

Art Meeting Point- otevřená diskuzeObčanské sdružení Obnaženi svolává umělce (básníky, malíře, kreslíře, tanečníky, herce, sochaře, akrobaty, cirkusáky, šašky, muzikanty, spisovatele…) či milovníky umění, myslitele, filosofy, novináře, zkrátka lidi všeho druhu, aby se při příležitosti 10.ročníku akce Obnaženi (v týdnu doprovodných akcí) zúčastnili hromadné debaty, brainstormingu, fantazírování, diskuze, dialogu, setkání, které bude věnované jen a jen vášni, kterou k umění chováme, inspirativní výměně názorů a vizí o tom, jaké místo a důležitost má umění v naší společnosti.

Úterý 21. srpna, 17:00 - 19:00
Kresba: za Realitou
Výtvarná dílna Jany Nuslauerové

Nemusíte umět nakreslit portrét nebo květinu, která jakoby z oka vypadla reálné předloze, a přesto bude vaše výtvarná výpověď pravdivá! Vaše ruka může vést tužku, uhel nebo rudku v kresbě na hony vzdálené fotograficky přesnému popisu
reality, zato blíž k té vaší, osobní – vnitřní realitě. V této artefileticky laděné výtvarné dílně se budeme soustředit především na proces tvorby, komunikaci účastníků – tužky i papíru a budeme si hrát s kreslířskými nástroji. Vstupné je dobrovolné s doporučenou cenou 50 korun.

Středa 22. srpna, 17:30 – 19:00
Yoga Koko
Workshop jógy s Janou Koko

Workshop je vhodný jak pro úplné začátečníky, tak i pro ty, kteří již jógu praktikují. Během hodiny a půl budete mít možnost si protáhnout a prodýchat své tělo. Třeba to některé z vás inspiruje pro další praxi. S sebou si nezapomeňte vzít pohodlné oblečení a podložku.  Vstupné je dobrovolné s doporučenou cenou 50 korun.

Čtvrtek 23. srpna, 17:00-  20:00
Glamour AKT
Fotografický workshop

Po tři hodiny se vám bude věnovat Dan Černý,  Karel Pobříslo a  Ján Hronský. Na tento workshop je pouze omezený počet míst a tudíž je nutná předběžná registrace na e-mail: photo@daniel-cerny.com.
Vstupné stojí 250 korun.

Sobota 25. srpna, 17:00 – 21:00
Instalace Performace Kláry Alvarengy Alexové

Dveře kostela se otevřou v 17 hodin odpoledne a uzavřou ve 21 hodin. Po celé čtyři hodiny bude v útrobách kostela a sklepení probíhat performance, lidská instalace, a diváci se mohou sami rozhodnout jakou dobu uvnitř pobudou.

Sraz je vždy v uvedený čas v Atriu SKKS

Autor: Martina Zyklová

20.8.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Ostatní stavební technici 30 000 Kč

Ostatní stavební technici Pracovník/ice obchodního oddělení, přípravář/ka staveb. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 60000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: V případě zájmu zaslat strukturovaný životopis na email: martin.plastiak@jampl.cz, , Místo výkonu práce - Prunéřov 386, Kadaň., , Požadujeme - podmínkou je orientace v rozpočtování stavebních zakázek, schopnost práce na PC na úrovni ERP a rozpočtovacích systémů., U zájemců oceníme organizační schopnosti, schopnost plánovat, samostatnost., Pracovník bude odpovědný za realizaci zakázek menšího rozsahu (údržba a menší stavební práce) včetně alokace kapacit a kontroly kvality díla., , Nabízíme - první úvazek na dobu určitou, následně prodloužení na dobu neurčitou, Odměňování dle hrubého hospodářského výsledku svěřených středisek (příprava práce, nákup/prodej). Stravenky.. Pracoviště: Jampl - psv s.r.o. - pracoviště epru ii. - objekt naproti vlakovému nádraží, 432 01 Kadaň 1. Informace: Martin Plaštiak, .

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 17 000 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci Administrativní pracovník/ice. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: V případě zájmu zaslat strukturovaný životopis na email: info@sfs-alutech.cz, , Místo výkonu práce - SFS Alutech, s.r.o., Beethovenova č.p. 5765, Chomutov , , Požadujeme - uživatelská znalost na PC, NJ slovem i písmem podmínkou, AJ nebo RJ výhodou. Pracoviště: Sfs alutech, s.r.o., Beethovenova, č.p. 5765, 430 01 Chomutov 1. Informace: Alena Schneiderová, +420 474 620 134.

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 20 000 Kč

Mechanici a opraváři motorových vozidel Automechanik. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Dostavte se k osobnímu jednání vždy v pondělí od 9:00 do 11:00 hod. na adresu místa výkonu práce - životopis s sebou., , Místo výkonu práce - Pražská č.p. 5492, 430 01 Chomutov , , Nabízíme - služební telefon i k soukromým účelům, vánoční prémie 4000 Kč, individuální ocenění dle práce a zadaných úkolů, osobní hodnocení do výše 10 000 kč měsíčně ke mzdě, , , Pracovní doba je PO - PA od 8,00 - 16,30 hod.. Pracoviště: Oldřich procházka - pobočka, Pražská, č.p. 5492, 430 01 Chomutov 1. Informace: Oldřich Procházka, +420 777 300 062.

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 18 000 Kč

Mechanici a opraváři osobních automobilů Automechanik. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Dostavte se k osobnímu jednání v úterý od 10:00 do 12:00 hod. (životopis s sebou) na adresu místa výkonu , nebo zaslat strukturovaný životopis na email: jirikrahulik@tiscali.cz nebo volat na tel.č.: 777 773 914 a domluvit pohovor, , Místo výkonu práce - Prunéřov, U chladících věží EPRU II, , Požadujeme - ŘP sk. B, praxe v oboru min. 3 roky. Pracoviště: Jiří krahulík, Golovinova, č.p. 1349, 432 01 Kadaň 1. Informace: Gabriela Šálková, +420 777 773 914.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Chomutov se přidal k Noci kostelů.
14

FOTO: Čtení z Bible i prohlídka při svíčkách. Kostely měly v noci otevřeno

Videosouhrn 24.–25. května 2018

Divadelní schody plné vody a mistři z Karviné a temný mok Ostravy: videa dne

Stát zakáže podomní prodej energií. Kvůli šmejdům

Severní Čechy - Zapomeňte na předražené hrnce, prošívané deky a různé předváděcí akce. Takzvaní „šmejdi“ si našli nový zlatý důl: „prodávají“ elektřinu či plyn. Většinou seniorům při podomním prodeji a někdy i přes telefon.

Pokoj na Dočesnou? Pozdě! Musíte shánět rok dopředu

Žatec - Hotely mají plno už tři měsíce před slavnostmi piva a chmele v Žatci. Rychle ubývají volná místa i v okolí.

Nahotiny ve schránce: Muž poctil své sousedky, pak se obnažil na balkoně

Chomutov - Výtržníkovi hrozí až dva roky ve vězení. Další nemrava se ukájil v Kadaňské u popelnic.

Policie pátrá pátrá po zloději kabelek. Poznáte ho?

Chomutov - Ukradl kabelku rovnou z auta. Chomutovští policisté pátrají po muži, který 24. března odcizil kabelku ženě z otevřeného auta.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT