Pro finále přenášené na TV Prima nacvičili za pouhý měsíc vybroušenou sestavu a sklidili velkou chválu.

„Netrávíte čas u počítače, ale v tělocvičnách. Jste příkladem pro děti v této zemi,“ zhodnotila Lucie Bílá.

Dravý tanec se líbil i Janu Krausovi. „Jakoby celou planetu přepadly děti. Bylo to ale krásné přepadení,“ uznal.

Jindy přísný porotce Jaro Slávik dokonce poopravil svůj názor na to, že by děti neměly být součástí šoubyznysu.

„Chybělo nám pověstné štěstí…“


V televizním přenosu tanečníci z Chomutova stáli proti dalším sedmi číslům. Která postoupí do finále, o tom rozhodovaly esemesky diváků. Ale nejen ty. Na první místo hlasy vynesly vynikajícího pěvce Mariána Zázrivého. Další, kdo získal v pořadí nejvíc hlasů, byl mladý kouzelník a Beethoven DC. V případě druhého a třetího místa se nezveřejňuje, kdo dostal kolik hlasů a rozhoduje porota, kdo postoupí výš.

Pro Slávika byli jasnými adepty na postup tanečníci, pro Lucii kouzelník a rozpor rozetl Jan Kraus. Podle něj je Beethoven DC sice extratřída, ale postupuje kouzelník, který vytvořil vlastní zvláštní disciplínu.

Děti zůstaly po výroku zaražené a některé nezadržely slzičky.

„Ty musely zákonitě přijít. Děti si celé dva natáčecí dny užily, nicméně přijely vyhrát, takže byly nejdřív zklamané,“ přiblížila šéftrenérka tanečníků Eva Vlková. „Ale hodinu poté už byli tanečníci zase veselí. Vzali to se ctí, stejně jako se ctí zatančili. Prostě nám chybělo to pověstné štěstí, ale to je život.“

Podle jejích slov byla důležitá mediální podpora, které si mladí profesionálové užili. V nejbližší době je čekají další mety. Například obhajoba titulu Mistrů Evropy v severském Dánsku.