Čarodějnice

Jen slety a následné pálení čarodějnic se dnes uskuteční napříč celým okresem. Komu nestačí běžná místa ve městech či na vesnicích, může sledovat čarodějnice při sabatu například na hradě Hasištejně, budoucnost předpovědí čarodějnice v jim zasvěceném muzeum v centru Kadaně.

Od otevření Muzea čertů na centrálním kadaňském náměstí uplynul rok. Oslavy jubilea spojil jeho provozovatel Jaroslav Stejný s dnešním Pálením čarodějnic (také Filipojakubská či Valpružina noc nebo Beltine). Rej obávaných a na pohled nevábných ženštin provede návštěvníky muzeem s náležitým výkladem. (Přehled čarodějnických akcí v grafickém prvku na konci tohoto článku.)

Prezentace ZUŠ

Zklidnění po čarodějnickém reji může zájemcům přinést dnes od 17:30 v chomutovské kavárně Café atrium přehlídka tvorby žáků místní základní umělecké školy pod názvem Art zastavení.

Prvomájové oslavy

První májový den patří kromě milencům i všem pracujícím. Oslavy svátku práce chystají v Radonicích či Otvicích.

Radonické májové slavnosti končí pětiletku, jsou tedy jubilejními. I letos se návštěvníci mohou těšit na originální program(více ZDE).

Do Otvic se po delší době vrátila májka, zájemci si tak budou moci zatančit s májovníkem, májovnicí a mladými děvčaty za doprovodu řízné hudby a společného průvodu obcí. Závěr oslav bude patřit májové tancovačce v místním kulturním domě. Akci pořádá obec společně s místními baráčníky. Veškerý program je zdarma.

Dračí lodě

Také už tradičně zčeří první květnový den vody Kamencového jezera Chomutovský Dragon cup, souboje dračích lodí. Pojede se už posedmé. O pohár primátora města Chomutova si to rozdají posádky firem, organizací, občanských sdružení, zájmových skupin, profesních týmů ( napři. hasiči, policisté, učitelé, lékaři), reprezentací měst, obcí i libovolní zájemci.

Oblíbené dračí lodě jsou otevřené kánoe dlouhé 12,5 metru, jejichž příď a záď zdobí hlava a ocas draka. Kromě dvaceti pádlujících v lodi sedí i kormidelník a bubeník, který pravidelnými údery udává tempo veslařům. Závody jsou zároveň zahájením nové sezony na jezeře, vstupné pro diváky je i letos symbolických 30 korun. „Přihlásilo se nám tentokrát 13 posádek, což je takový průměr. Objevily se ale i nové, například tři posádky budou reprezentovat firmu Parker," uvedla organizátorka Silvie Škubová.

Slety a pálení čarodějnic v regionu, 30. dubna 2015 Pálení čarodějnic. Ilustrační fotoCHOMUTOV
Skazen Stará Ves v Podkrušnohorském zooparku, 16:00 hodin;
Domov dětí a mládeže Domeček, 16:00 hodin;

JIRKOV
Dům dětí a mládeže Paraplíčko, 16:00 hodin

KADAŇ
Muzeum čarodějnic, náměstí Míru, 17:00 hodin

KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ
Letní kino, 17:00 hodin

DROUŽKOVICE
koupaliště, 16:30 hodin

OTVICE
vedle dětského hřiště, 17 hodin

BŘEZNO
u rybníčka, 18:00 hodin

HRAD HASIŠTEJN
areál hradu, 17:00 hodin

STRUPČICE
hostinec Trio, 18:00 hodin