Jednou takovou byla před několika dny první akce začínajícího projektu – prodejní výstava akademického malíře Kristiana Kodeta.
Vše začalo humorným povídáním s akademickým malířem Kristianem Kodetem a hudebním doprovodem Dany Vajcové. Příchodem faráře R.D. Artura Ściany se všichni přítomní hosté vydali za zvuku fanfár k výstavnímu salonku, kde Kristian Kodet slavnostně přestřihl červenou mašli.

Po přípitku manželé Křížovi (majitelé hotelu Excellent) vyzvali hosty do salonku k vernisáži výstavy grafik suchou jehlou a olejů malíře Kodeta.

Pan farář posvětil výstavní salonek slovy: „ať slouží tento prostor dobře lidem všem“, zahájila se výstava a proběhla dražba děl.
Výstava byla tak úspěšná, že se takřka za večer prodala. Poté se hosté vrátili na svá místa a mohli ochutnat vícero vzorků vína z vinařství Znovín z jižní Moravy společně s malířem Kodetem a someliérem panem Slámou, který o víně tak poutavě vyprávěl, že se návštěvníci rozcházeli kolem půlnoci.

Tato výstava Kristiána Kodeta byla poslední v České republice, jelikož zanedlouho odlétá na půl roku do Ameriky.

Setkání bylo velmi vydařené, dle slov několika hostů by se mohlo konat další. A také, že bude. Kdy, s kým a čím, se dozvíte v brzké době.
Přejeme manželům Křížům, aby se jim další setkání „Podzimního kalendária“ vydařila jako to první

Romana Parmová, galeristka kláštereckého Krytu, která celý pořad uváděla