Poprvé žilo Letní kino v Ústí v pátek 21. června muzikálem Kleopatra pražského Divadla Broadway.

Zhruba čtyři tisíce na jeden večer „zapomnělo" na fakt, že skutečná Kleopatra byla malá a při těle. Její představitelka Kamila Nývltová, kráska s plným hlasem, přitom byla rovnocennou partnerkou Caesarovi (Marian Vojtko) a Antoniovi (Josef Vojtek z Kabátu) v osudovém příběhu lásky dvou velkých Římanů a egyptské královny. Jen všichni stejně nakonec v režii Filipa Renče zemřeli.

Kulisy spíše „papundeklové", slušný zpěv. Michal David hudbu dobře napsal a Fanánek ze Tří sester otextoval. Přes 600 repríz muzikálu prospělo, Ústí si užilo „hotový kus". Navíc před představením tvůrci věnovali vyplavenému Domovu seniorů ve Velkém Březně 100 tisíc Kč.

Kultura pomáhala. Open air představení muzikálu Kleopatra v pátek večer v Letním kině pomohlo vydělat sto tisíc korun pro záplavami poničený velkobřezenský domov seniorů. „Tvůrci muzikálu chtěli podpořit konkrétní rodinu na Ústecku. Zajímali se, kdo potřebuje pomoci, ale protože povodně ošklivě odnesl březenský domov, směřovala jejich pomoc tam," uvedl Jaroslav Pém z agentury Superkoncerty.cz. Ta Kleopatru plnou hitů Michala Davida do Ústí přivezla a přišly na ni asi 4 tisíce lidí.

Dějem se prolínal hit „Teď královnou jsem já", humor boha Jupitera byl lehce erotický, Antonius měnil ženy jako ponožky. Když zděšeně oznamoval „zavraždili Caesara", od stánků nám vítr přivanul vůni opékaných klobásek.

Nevadilo, že si lidé při produkci chodili pro pivo. K akci venku to patří. Vadilo, že v kině kouřili. „To není zakázané," dotčeně bránila kamarádku jakási žena. Bohužel.

„Krásná podívaná. Obsazení, atmosféra, plné kino. Zaslouží si více takových akcí, díky patří všem, kteří dokáží tak super akci zorganizovat," podotkl pan Jiří z Ústí. „Nikdy jsem na muzikálu nebyla, tento se navíc odehrával venku. Byla jsem s kamarádkou a moc jsme si to užily," dodala Zdeňka Košťálová z Ústí.