K tamějšímu zámku se sjedou staré motocykly. Sobota bude patřit těm nejstarším technickým kouskům. Na trasu Krušnohořím vyrazí motocykly vyrobené před rokem 1939, tedy ty nejkrásnější předválečné stroje. Motorkáři vyjíždějí ze saského zámku Augustusburgu a přes Krušné hory dorazí k partnerskému zámku v Klášterci. Jak řidiči, tak především jejich stroje budou v plné kondici, takže ani horský terén je nezastaví.

Motocykly vyjedou v sobotu ráno v 9.15 z Německa, do města nad Ohří by měly dorazit něco před jedenáctou hodinou dopoledne. Při asi dvouhodinové zastávce v parku u zámku je budou moci obdivovat návštěvníci a fandové motosportu. Do Klášterce bych jich mělo dorazit něco okolo sedmdesáti.

V neděli pak přijedou o něco novější stroje, kromě motorek i automobily, s rokem výroby před 1970. A platí to samé, co v sobotu. Ve čtvrt na deset výjezd z Augustusburgu, od 11 do 13 zastávka v parku v Klášterci a poté odjezd zpátky za hranice.

Majitelé veteránů se mohou přihlásit na internetových stránkách zámku Augustusburg. Pro české účastníky je přihlášení na jízdu zdarma.
První vozidla zámecké jízdy veteránů překročí hranici na Hoře Svatého Šebestiána. Trasa odbočí dále na Měděnec a vede příkrým svahem do Klášterce nad Ohří. Po cirka dvouhodinové přestávce se budou veteráni vracet přes Vejprty do Německa.