Přehlídka začala kolem čtvrté hodiny a spodní prádlo nemělo s tím, které dnes nosíme, mnoho společného. „To jsou fakt relikvie,“ komentovala historickou módu s úsměvem na tváři jedna z návštěvnic. A nebyla daleko od pravdy. Předváděné kousky spodního prádla zakrývaly v řadě případů více, než nespočet šatů, které se dnes nosí o víkendu na zábavu i na serioznější společenské akce. V zásadě bylo těžké odlišit (minimálně pro mužské oko), který model byl na spaní, který na plovárnu a který na běžné nošení.

Děvčata se navzdory okolnostem zhostila úkolu velmi dobře a téměř podzimní počasí nebylo na jejich tvářích poznat. A lidé to ocenili, přehlídla měla mezi nimi úspěch. Nešlo v ní jen o ukázku spodního prádla - celé vystoupení bylo humorně postavené, a tak přilákalo i ty, kteří se před deštěm schovávali na okraji náměstí.

Přehlídka nebyla na zahájení sezony jen tak náhodou. Celé odpoledne mělo totiž svůj koncept. „Chtěli jsme, aby program měl staročeský nádech,“ vysvětlila vedoucí Oddělení vztahů s veřejností a cestovního ruchu Radka Hodicová. „Do budoucna přemýšlíme, že bychom tento koncept dotáhli ještě dál a připravili ve staročeském duchu více atrakcí,“ vysvětlila Hodicová. „Ještě se ale uvidí, možností je v tomto ohledu celá řada,“ dodala.

K vidění toho bylo ale více -  mimo lokálních kapel (např. Love Makers nebo Štastný den) vystupoval kejklíř, flašinetář i chůdař a kdo překonal počasí, ten se mohl na náměstí celkem dobře bavit.