Ze švýcarského Lugana, kde je docentem klarinetové hry na Conservatorio della Svizzera Italiana, si do Jirkova „odskočí“ koncertovat charismatický klarinetista světového formátu, Milan Řeřicha, který svou fenomenální hrou umí zaujmout a nadchnout posluchače.

Jeho výrazný hudební talent se projevil již v ranném mládí. Hře na klarinet se začal věnovat v devíti letech pod vedením B. Ptáčka v Podbořanech. S vyznamenáním vystudoval konzervatoř v Teplicích, Akademii múzických umění v Praze, úspěšně absolvoval Mezinárodní akademii soudobé hudby na pařížské konzervatoři a jako stipendista švýcarské vlády absolvoval s vyznamenáním Hudební akademii v Basileji. Krom toho si své vzdělání ještě dále prohluboval v mistrovských kurzech u světoznámých klarinetistů.

Je laureátem mnoha národních a mezinárodních soutěží. Jako sólový hráč působil v Severočeské filharmonii, v Symfonickém orchestru festivalu Schleswig-Holstein, v Basilejském symfonickém orchestru a absolvoval koncertní turné s orchestrem Berlínských symfoniků. Od r. 2001 hostuje jako sóloklarinetista v České filharmonii.

Vystoupil na nejvýznamnějších hudebních festivalech a koncertoval na všech významných pódiích Evropy, USA a Japonska. Neméně významné je jeho působení také v komorní hudbě. Spolupracoval s celou řadou smyčcových kvartetů a je primáriem Pražského klarinetového kvarteta.
Na koncertě v Jirkově jej bude doprovázet klavírista Martin Fila, odborný asistent klavírní hry na AMU v Praze.

V programu zazní díla C.Saint-Saense, M. Ravela, C. Debussyho, F. Poulence, E. Denisova a G. Rossiniho. Koncert se koná v úterý 15. března 2011 od 19.00 hodin v koncertním sále ZUŠ.