PARNÍ LOKOMOTIVY, DREZÍNY, PLUH…

Počínaje dneškem až do neděle je pro veřejnost opět otevřen železniční depozitář Národního technického muzea v Chomutově.

Návštěvníci si budou moci prohlédnout téměř stovku kolejových vozidel několika rozchodů a nejrůznějších typů od drezíny z roku 1850 a parní lokomotivy vyrobené v roce 1870 až po kolejový sněhový pluh z roku 1980. Největším lákadlem budou parní lokomotivy v čele s rychlíkovým „Albatrosem" 498.106, který v srpnu 1964 vytvořil dosud nepřekonaný rekord parních lokomotiv tehdejších Československých státních drah rychlostí 162 kilometrů za hodinu.

Železniční depozitář Národního technického muzea leží v areálu lokomotivního depa Českých drah v Chomutově. Přístupný je z Černovické ulice směrem od Globusu. Otevřen bude od 10 do 17 hodin. Vstupné je 50 korun.

ROCKFEST V PODHRADÍ

Na poslední chvíli si mohou koupit lístky ti, kdo se rozhodli, že nesmí chybět na kadaňském rockovém festivalu Vysmáté léto. Vstupenky v předprodeji je možné pořídit ještě do dnešních 19 hodin, popřípadě bude možné koupit si je v sobotu na místě. Ovšem o něco dráž.

„Nějaké lístky jsou stále ještě volné, je to ale na hraně. Venku jich máme maximálně dvě stě, takže neumíme zaručit, že v sobotu ještě budou," podotkl Jiří Knop, produkční z pořádající společnosti Sasme.

V podhradí se v sobotu na dvou scénách vystřídá třináct kapel, kdy hlavním hostem bude kapela Kryštof. Rockfest zčne v půl jedenácté a skončí po půlnoci.

DIVADLO A DĚTSKÝ ORCHESTR V KLÁŠTEŘE

Poklidnější program nabízejí ve Františkánském klášteře v Kadani. Dnes tam diváci od 20.00 hodin uvidí klasickou činoherní komedii Sen noci svatojánské v podání divadelního souboru lounské „lidušky" a v neděli tam povede zábavně pojatou hudební dílnu s názvem Malí muzikanti Martin Šíl. Díky tomu se děti konečně dozví, k čemu jsou dobré noty, jaký je rozdíl mezi hudebními nástroji, zkusí si na ně zahrát a porozumět jim. Děti pak sestaví vlastní orchestr a společně secvičí nějakou písničku. Na konci dílny zahrají rodičům i návštěvníkům zahrad.

Přehled kulturních akcí na týden najdete ZDE.