Výstava, která vás přenese do doby renesance a prohlídka slavného letohrádku Hvězda. První letošní muzeobus vyjíždí do hlavního města a cíl nebude nijak obyčejný, ale přímo vznešený. Cílem výletu je výstava věnovaná arcivévodovi Ferdinandu Tyrolskému, významnému habsburskému šlechtici a mecenášovi. Výstava se koná v Národní galerii.

Naučný zájezd proběhne v neděli 14. ledna, místa si ale rezervujte předem na telefonním čísle 474 341 295. 

Letohrádek HvězdaLetohrádek Hvězda.je renesanční letohrádek v oboře Hvězda v Praze-Liboci, vzdálený asi 7 km západně od středu města v městské části Praha 6. Je originálním příkladem české renesanční architektury.

Objekt vznikl v letech 1555 až 1558 podle plánů mladšího syna krále Ferdinanda I., rakouského arcivévody Ferdinanda Tyrolského, dlouholetého místodržícího v Čechách. Ferdinand Tyrolský sám položil základní kámen k letohrádku 27. června 1555. Stavbu prováděli nejprve Juan Maria Avostalis del Pambio a Giovanni Lucchese, po nich Hans Tirol a Bonifác Wolmut. Letohrádek byl v roce 1952 přestavěn a do roku 1996 tam bylo Muzeum A. Jiráska a M. Aleše. V roce 1962 byl zařazen na seznam národních kulturních památek.