V pondělí 11. května promítne kino drama Dva dny, jedna noc. Hlavní hrdinka pracuje v solární elektrárně a právě se zotavuje z deprese, která byla důvodem její časté absence. Rozhodnutí o jejím osudu nechává vedení společnosti na zaměstnancích. Mladá žena se nevzdává a během dvou dní a jedné noci se rozhodne přesvědčit kolegy, aby se rozhodli v její prospěch.

Následující pondělí, 18. května, přijde na řadu snímek Violette. Hrdinka v poválečné Francie. potkává slavnou spisovatelku a feministku Simone de Beauvoir, do které se nešťastně zamiluje. Díky ní se však z přehlížené dívky stává uznávaná spisovatelka, která ovlivnila generace autorů.

A závěr artového května obstará film Sils Maria. Je o atraktivní čtyřicátnici Marii, která je na vrcholu herecké kariéry. Právě přijala nabídku zahrát si v remaku svého někdejšího trháku, ale tentokrát má hrát starší Helenu, kterou její původní postava dožene k sebevraždě. Maria se svou asistentkou odjíždí na venkov, aby se na roli nerušeně připravovala.

Všechny filmy začínají ve 20 hodin a cena vstupenky je 90 korun.