Kulturní zařízení Kadaň (KZK) si na první květnový den připravilo zajímavý program. Pod kadaňským hradem vystoupí místní studentské kapely, osobnost Jiří Schmitzer a těšit se můžete na spoustu jiných atrakcí.


Pestrá škála stylu kapel


V sobotu na prvního máje nachystalo KZ Kadaň již třetí ročník studentských slavností, které pojala jako music–fest. Mezi kapelami vystoupí i český herec a písničkář Jiří Schmitzer se svými humornými songy. Z místních skupin vystoupí studentská kapela Innominado a rocková skupina Bullet of the Death. Těšit se ale můžete také na další kapely, a to například na experimentální Už jsme doma (Praha/ Teplice), alternativní plzeňská kapela m.y.music, lounské Joe Purple, brněnské Květy nebo pražské skáčko Discoballs.


Spousta zábavy pod hradem


„Radi bychom zachovali co nejvíce atributů klasických studentských slavností, které mají tradici už od 19. století, kdy si lidé nejspíše vybaví studentské vítání jara v litomyšlském Nedošínském háji, jak jej popsal Alois Jirásek ve své Filosofské historii. Bude se tedy opravdu slavit jaro, studenti půjdou v průvodu, budou si dělat legraci z kantorů a recesi bude popuštěna uzda na volno,“ říká Jan Losenický, ředitel KZK.

Kromě hudební zábavy se tak například můžete přihlásit ke studiu na „1. paintballové univerzitě“, což je nejrychlejší vysoká škola v Čechách a na Moravě, kde si můžete titul vystřílet.


Majálesové svatby a volba krále


Nebudou chybět ani majálesové svatby s majálesovým fotoateliérem. Sezdat na 24 hodin se může kdokoli s kýmkoli, svatební foto pořídí tým z webového portálu královskaKadan.cz. Celý den si budete moci nechat udělat na tělo bodypainting, nechat si předpovědět budoucnost u věštkyně, zastavit se u vodní dýmky, zahrát si „kufr“ nebo si zaválčit balónky naplněnými vodou; mistři ve stolním fotbálku to mohou “nandat“ soupeřům ve fotbálkovém stanu.

Proběhne také volba krále majálesu. Večer zakončí kolem jedenácté hodiny majestátný ohňostroj. Pro zájemce ale noc nutně nekončí, pokračovat mohou na afterparty ve stylu Oldies v music baru Liďák.

Přijďte si vychutnat sobotní pohodu se spoustou her a soutěží. O všeobecné veselí a kosmickou pohodu se postarají moderátoři DJ Píďan a J-Lo Mour. To vše a osm kapel všech možných žánrů za pouhých 60 korun v předprodeji. Lístky můžete zakoupit v informačních centrech v Kadani, Chomutově a v Klášterci nad Ohří. Na místě budou stát 100 korun.


Rockové pecky Innominada


Rockovou oslavu prvního májového dne zahájí od 14.00 hodin kadaňská kapela Innominado, hrající rockové skladby. Představí se v novém složení, a to Marek Hudák (kytara, zpěv), Jana Charvátová (kytara, zpěv), Willy De Bolle (kytara), Lukáš Soukup (basová kytara), Kája Bazalková (saxofon, zpěv) a Pepa Fiala hrající na bicí.

Na sobotním Majálesu se budou prezentovat díky vyhranému třetímu místu v letošní soutěži kadaňských kapel Orfeus Rock 2010.
Kapela se může pochlubit také druhým místem na soutěžní přehlídce kadaňských kapel Orfeus Rock v roce 2009. Díky tomuto umístění si také zahrála v červenci na tradičním Vysmátém létu 2009.

V srpnu roku 2009 vydala kapela své první Demo CD s názvem (SH) Made In China!


Screamoví Bullet of the Death


Po Innominadu to na jevišti od 15.00 hodin roztočí kadaňská Bullet of the Death, hrající styl rock-screamo.

Kapela se skládá z členů již nehrajících kapel Selection a It´s Time. Původně hráli punk-rock, nyní se ubírají směrem k tvrdším stylům.
V lednu roku 2010 vydali debutové demo formou online „This is Time for your Pain“.

Kapela koncertovala již na několika místech po celé České republice, především v ústeckém kraji. Slyšet jste ji mohli například v letech 2008 a 2009 na kadaňském Majálesu i na Letňák festu v Klášterci nad Ohří. Vystoupila také v Chomutově v areálu Banda v srpnu roku 2009 na Regiofestu.

Kapela se pyšní třetím místem, které vyhrála na letošní přehlídce kadaňských kapel Orfeus Rock.

Po místních kapelách přijdou na řadu zhruba v každou celou hodinu kapela Květy, Discoballs a Joe Purple, písničkář Jiří Schmitzer, m.y.music a nakonec kapela Už jsme doma.

O dalších kapelách si přečtěte v zítřejším vydání Deníku, na stránkách kultury. (piktogram info)