Kadaňští herci se role zhostili přesvědčivě, čímž nejen překvapili většinu svých „obětí", ale vytvořili i příjemnou a humornou atmosféru, která zpestřila nákupy místních. Tedy alespoň těch, kteří pochopili, oč běží.

Pepin kam se podíváš

Vše začalo na parkovišti před Lidlem. Po krátkém briefingu obsadili Pepinové všechna frekventovaná místa v okolí, a tak člověk neměl šanci před pábením kamkoliv utéct. „Nudíte se? Kupte si medvídka mývala!" slyšel člověk z jedné strany, z druhé zase „loni se zřítil z prvního poschodí, když vykládal, co je to čas rovnoměrné …" Během chvíle navíc začaly projevy hrabalovských Pepinů nabírat na hlasitosti, takže se monology smísily, což ještě více rozesmávalo kolemjdoucí.

Zastavili auto a vtrhli do obchodu

Jak už to tak bývá, ne každý pochopil, o co jde (byť herci rozdávali letáčky) a ne každý měl chuť si Pepiny poslechnout. Takových ale bylo naštěstí spíše méně a přestože ne všichni hned poznali, že jde o legendární postavu z Hrabalových děl, tak se většinou smáli. Koneckonců, jednomu Pepinovi se dokonce podařilo na parkovišti zastavit i auto, aby mohl řidičce povyprávět. Žena vše vzala sportovně a Pepina si vyslechla až do konce. Herci se nakonec odvážili vejít i do obchodního domu, kde jejich výstup ocenily hlavně místní prodavačky z malých prodejen u vchodu.

Cizinec si vzal pivo

Po svém si vyložil výstup jednoho z Pepinů cizinec, jenž netušil, která bije. Zato viděl, že na něj někdo mluví a gestikuluje s otevřeným pivem v ruce. Dlouho tedy neváhal a herci pivo vzal, čímž rozesmál i překvapil okolí. Láhev ale nakonec vrátil, když mu došlo, že pivo nebylo pro něj. Osobitým monologům se divila i malá holčička, která společně s tatínkem vycházela z obchodu. „Neboj se, ten pán není ožralej," vysvětlil s úsměvem otec situaci malé dceři, čímž rozesmál i samotné herce.

Na závěr se všichni Pepinové vrhli naráz na jednoho nebožáka, kterému nezbylo nic jiného, než se několikanásobnému pábení demonstrativně vzdát. Mise ukončena, lidé se smáli a pro ochotníky nastal čas jít akci zhodnotit do restaurace.