Tento týden od středy do pátku se na Střelnici uskuteční program pro školy i prezentace pro veřejnost, na kterých se kadaňské organizace představí. Na závěr proběhne slavnostní ples. Nápad uspořádat tuto akci vznikl v občanském sdružení Rodiče a děti Kadaně (RADKA).


„Chtěli jsme, aby se kadaňský neziskový sektor zviditelnil. Město i firmy, které žádáme o sponzorské dary, o nás ví. Ale mnoho lidí netuší, kdo všechno v Kadani funguje a co si pod tím mají představit“, říká Olga Šoltésová z RADKY. Připojily se všechny aktivní neziskové organizace, které v Kadani působí. „S nápadem jsme šli za panem Losenickým z organizace Kulturní zařízení Kadaň a ten ho projednal se starostou. Tomu se myšlenka zalíbila a vzal celou akci pod patronát. Celý program vznikl na základě společného jednání všech organizací,“ doplňuje Šoltésová.


Na středu je na Střelnici připravený program pro středoškoláky. Studenti gymnázia a průmyslovky si prohlédnou informační panely jednotlivých organizací a k tomu jim zahraje Pepa Nos. Prezentace pro širokou veřejnost proběhne ve čtvrtek od 16 do 18 hodin.


Na sále bude mít každá z organizací vlastní stánek, u kterého její zástupci poskytnou návštěvníkům veškeré informace.


V pátek se nejprve budou bavit děti. Dopoledne přijede divadlo VeTři a zahraje pro školáky divadelní představení. Večer pak bude celá akce zakončená benefičním plesem kadaňského neziskového sektoru, který začne ve 20 hodin také na Střelnici. Skupina Taratibu představí africkou taneční show, tanečnice ze sdružení RADKA předvedou orientální tance, vystoupí také taneční studio Reflex. Dále návštěvníci uvidí dětskou módní přehlídku sdružení Egeria a divadelní scénky divadla Navenek. K tanci a poslechu zahraje skupina Milana Dunky. Na návštěvníky bude čekat i tombola. Vstupné činí pouhých 47 korun, lístky jsou v předprodeji v informačním centru. Výtěžek ze vstupného i z tomboly bude použitý ve prospěch neziskových organizací, které se na akci podílejí. Zúčastněnými organizacemi jsou o.s. Světlo, Taneční studio Reflex, Azylový dům Klášterec nad Ohří, RADKA o.s., Kiwanis klub Kadaň, Klub agility Kadaň, Divadlo Navenek, Egeria o.s., Klub přátel města Kadaně, Poradna pro rodinu a mezilidské vztahy Kadaň, Junák – svaz skautů a skautek ČR, středisko Úhošť Kadaň a Sdružení seniorů města Kadaně.

Autorka: Lenka Kubalová