Pivní suvenýry

Do jirkovského divadla se v sobotu sjedou sběratelé pivních suvenýrů. Mezinárodní setkání začíná už v půl osmé ráno.

Kludského zahrada

V sobotu hodinu po poledni přivítá zahrada Kludského vily v Jirkově návštěvníky divadelního a hudebního festivalu Kludského zahrada. Dospělí i děti se mohou se těšit na pohádková představení divadla Krapet, kapely Blues Up7, Vladivojnu La Chiu s violoncelistkou Terezou Kovalovou či Zrní či hudební show Pískomil se vrací.

Farmářské trhy

V sobotu se vrací oblíbené farmářské trhy. Kromě výběru zboží v tradičních stáncích na chomutovském centrálním náměstí 1. máje, si tentokrát budou moci zakoupit čerstvé domácí produkty od regionálních pěstitelů a chovatelů také obyvatelé a návštěvníci Strupčic. Místní trhy budou součástí bohatého programu slavností k zahájení letní sezony. Chomutovské trhy jsou největší co do počtu prodejců v Ústeckém kraji, zároveň se těší největší oblibě kupujících.

Zahájení sezony

Ve Strupčicích zahájí v sobotu letní sezonu. Vedle farmářských trhů nabídne doprovodný kulturní a zábavní program autogramiádu chomutovských hokejových Pirátů, vystoupení členů taneční skupiny Stardance. Oslava vyvrcholí koncertem skupiny Kroky Michala Davida a nočním ohňostrojem. Pro děti organizátoři připravili diskotéku, soutěže o ceny a také trampolínu či nafukovací hrad. (podrobný program viz dole uprostřed)

Skřivánek

V chomutovské knihovně se v sobotu sejdou talentované děti. Čeká je soutěž ve zpěvu lidových písní Chomutovský skřivánek. (jf)

Podrobný program akcí na víkend a následující týden ZDE.