Miminka s důvěrou zapůjčili kamarádi tvůrčích týmů, které každoročně pořádají oba živé betlémy. Maminky je předávají nakrmené a přebalené, aby neplakala. „A když se přece jen stane, pochová je a utěší Josef a Marie," usmívá se Věra Stejná z Agentury Stejný, která vypraví chomutovský betlém. Jednomu z chlapců se budou Tři králové a všichni příchozí klanět v jesličkách v době od 11:00 do 13:00 hodin a druhému od 13:00 do 14:30 hodin.

Josefa a Marii pořadatelé vybrali tak, aby se co nejvíc podobali svému biblickému předobrazu. Josefa zpodobní Lukáš Vosmík, který se coby zootechnik stará o zvířata v zooparku, a Marii Veronika Křížová, již děti znají jako učitelku na základní škole. Oba v této roli vystupují už pátým rokem.

Na Červeném hrádku bude muset všechnu práci zastat jediné Jezulátko - Daneček Neuberg. Jeho maličký náhradník totiž onemocněl. Dohlížet na něj ale bude maminka, která ho může nakrmit a utěšit v jedné z vyhrazených zámeckých komnat. Protože sama vystupuje ve vedlejší roli v živém betlémě, bude o malého pečovat také chůva.

Ježíškovi se na hrádku bude klanět vzácné procesí vždy v celou hodinu od 11:00 do 15:00 hodin. Scéna potrvá přibližně dvacet minut. O maličkého se bude v betlémě starat Marie, která se v civilním životě jmenuje Kristýna Bigasová, studuje medicínu a mnozí návštěvníci zámku ji znají jako průvodkyni na zámku. „ Je to tmavovlasá, tmavooká, snědá slečna, která je typově podobná Marii. Jen má krátké vlasy, to ale vyřešíme," uvedla Libuše Hřívová, průvodkyně na zámku a pro tuto chvíli také jedna z organizátorek živého betléma.

Její protějšek je zarostlý a vousatý.