Na cestě po umění krušnohorců se návštěvníci mohou zastavit ve Frohnauerském hammeru, který pamatuje středověk a v Krušnohorském muzeu v Annaberg – Buchholzi. Ve stejném městečku mohou vidět i čerstvě otevřenou expozici Manufaktura snů. Unikátní výstava představuje na tisíc dřevěných figurek vzniklých v Krušných horách od 17. století do současnosti. Pocházejí ze sbírky švýcarské mecenášky Eriky Pohl – Ströherové, která je nejvýznamnější soukromou sběratelkou krušnohorského lidového umění.

Na české straně je možné díky kombinovanému vstupnému vidět výstavu Svět krušných hor. Zahájena bude v sobotu v Oblastním muzeu v Chomutově. Dále také výstavu sbírkových předmětů lidového umění ze sbírky a vlastních fondů Oblastního muzea v Mostě a nakonec i skanzen Stará ves v Podkrušnohorském zooparku. Otevřen bude v květnu a nabídne ukázky způsobu života vesnice a tradičních řemesel.

Vstupné pro dospělého vychází na 380 korun za půl roku a dítě na 235 Kč. Zvýhodněné je rodinné vstupné (2 dospělí + 1 dítě) – 890 Kč. Pro skupinové výpravy platí slevy.