Cestu za zábavou, muzikou i chutným jídlem či mokem si v sobotu odpoledne našly tisíce lidí. Pozitivně ovlivnilo pouť také počasí. Ačkoli téměř celý pátek propršel, následující den byl suchý a teplý. Většinou sice pod mrakem, pokud ale vykouklo slunce, ukázalo svou hřejivou sílu.

Hlídač dětí

V nezvyklé úloze se před svým vystoupením představil zpěvák Vilém Čok. Na hlavním pódiu na chvíli pohlídal a zabavil dvě děti, které se ztratily svým rodičům. Vše zakrátko dobře dopadlo. Svérázný zpěvák a člen legendární skupiny Pražský výběr chlapce i dívku vyzpovídal, poté se o své ratolesti přihlásili rodiče.

Cena Jirky

Ani zpěvačka Petra Černocká nezůstala jen u zpěvu. Jako hlavní hvězda pouti předala na hlavní scéně na náměstí Dr. E. Beneše Cenu Jirky, což je soška z dílny místního umělce Josefa Šporgyho. Město jí od roku 2007 oceňuje člověka, který pro Jirkov vykonal něco záslužného, nebo přispěl k šíření dobrého jména Jirkova za hranicemi města.

Vede mládež

Návrhy na kandidáty Ceny Jirky občané mohli posílat na radnici do konce srpna. Poslední slovo pak měla odborná komise. Letos se její členové shodli na třicetiletém Jiřím Černerovi, který je vedoucím turistického oddílu mládeže Stopaři. „Letos padla volba na zástupce mladé generace. Ačkoli Jiřímu bude za měsíc teprve jednatřicet, už dlouhá léta se věnuje dětem a mládeži, což je velmi záslužné. Na ocenění jej navíc nominoval Klub českých turistů. Je tedy vidět, že jeho práci a přístup k mládeži uznávají a oceňují i odborníci na celostátní úrovni,“ uvedl jirkovský starosta Radek Štejnar.

Kolotoče, country

Na pouti nechyběly ani kolotoče a další atrakce, na nichž se vyřádily především děti. Příznivci country muziky si přišli na své na scéně v Kostelní ulici, kterou pořadatelé vyhradili právě kapelám zaměřeným na tento žánr.