Polovina dubna se již sedmým rokem stává očekávanou dobou nejen swingařů z Čech. Čeká je nyní nastávající pestrý víkend, již 7. ročník Prague Spring Swing Festivalu. Tato akce nabídne velký taneční večer Ondřeje Havelky a Melody Makers v Paláci Lucerna, akce ovšem zve taktéž na swingové tančírny, semináře charlestonu, Lindy Hopu či dalších tanečních stylů 30. a 40. let se zahraničními lektory v tanečním studiu ZIG-ZAG.

Pokud to ale nevíte, sám bavič a režisér Ondřej Havelka velmi dobře tančí a v této „éře" se vyloženě našel.

Proč si znovu kluci oblékají psí dečky a holky malují červené pusiny? Proč se to vrací? Proč je to tak úžasné a co lidem chybí?
Asi autentický zážitek, protože ten virtuální je hrozná nuda a rychle se přejí. Mladí, pokud nesedí u počítače, neztrácejí čas na facebooku, tak nemají co dělat. Tohle je hudba, která je akustická, je z jiného světa, předpokládá přímý kontakt je to prožitek té chvíle. Není to zprostředkovaná věc přes internet, média.

Je Prague Spring Swing Festival největší sláva v republice? Měli by to čtenáři vidět?
Tam musí všichni být nutně, to je událost sezony, ti prozíravější už to vědí. Je fakt, že to vědí swingaři v Evropě a jezdí a létají do Prahy kvůli tomuto večeru. Vlastně nejen kvůli večeru, ale přijíždějí na celý víkend. My jsme jen takové epicentrum celé té události. Sobotní večer je hlavní bod celého festivalu. Myslím, že by na tento festival měli lidé přijít. I když, ale to je mimo, tam by byl takový nával, že bychom si ani nezatancovali.

Celý rozhovor a soutěž o vstupenky najdete v tištěném úterním Deníku!